Genel 16 MAYIS 2010 / 18:00

Finansın ilk refleksi artık bilişim

Kriz sonrası özellikle de Yunanistan’da son dönemde yaşanan ekonomik bunalımla birlikte dünyada finans ve bankacılık sektörü yepyeni
bir döneme giriyor. Sektör her zamankinden daha kırılgan, daha esnek ve yeni koşulların getirdiği yeni risklere karşı her zamankinden daha temkinli ve tedbirli. Bu yeni dönemde sektör her an oluşabilecek olumlu ve olumsuz her duruma karşı refleksini bilişimle vermeye hazırlanıyor.

Türkiye’de de durum dünyanın genelinden farklı değil. Bankacılık sektörünün geçen yılki yüksek karlara bu yıl ulaşamayacağı öngörülürken, sektörde sürdürülebilir büyüme ve karlılığın yanı sıra verimlilik de ön plana çıkıyor. Bu süreçte finans kurumları ve bankalar kendilerini hem yeni döneme, hem de yeni dönemin olası risklerine karşı bilişim teknolojileri yatırımlarına daha da ağırlık vererek hazırlıyor. Sektörün vitrininde de geri planında da önümüzdeki dönem her zamankinden daha da çok bilişimin olacağı kesin.
ETİKETLER : featured Sayı:771
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN