Genel 20 TEMMUZ 2017 / 17:00

Forcepoint, Gartner’in güvenlik duvarı Magic Quadrant’ında liderler arasında

Forcepoint’in Yeni Nesil Güvenlik Duvarı (NGFW) ürünü, Vizyon Bütünlüğü ve Yönetim Kabiliyeti kriterlerindeki başarısıyla Gartner’in Magic Quadrant’ında ‘Lider’ (Visionary) çözümlerden biri olarak gösterildi.
 

Siber güvenlik alanında global bir lider olan Forcepoint, Yeni Nesil Güvenlik Duvarı (Next Generation Firewall – NGFW) ürünü ile uluslararası çapta başarısını kanıtladı. Forcepoint NGFW, hem Vizyon Bütünlüğü hem de Yönetim Kabiliyeti kriterlerinde elde ettiği önemli gelişim ile Gartner’in Magic Quadrant’ında Kurum Ağ Güvenlik Duvarı kategorisinde ‘Lider’ (Visionary) olarak gösterildi. Daha önce ‘Niş Oyuncu’ klasmanında yer alan Forcepoint’in NGFW ürünü, yeni yapılan değerlendirmede Liderler arasında yönetim kabiliyeti açısından en yüksek puanı alma başarısını da gösterdi.
 

Forcepoint NGFW aynı zamanda NSS Labs tarafından gerçekleştirilen testte güvenlik etkinliği açısından değerlendirildi ve 10 farklı ürün arasında en yüksek puanı elde etti. Bununla birlikte; gelişmiş tehditlere karşı etkin güvenlik sağlayan ve insan odaklı güvenlik sistemiyle operasyonel karışıklığa son veren NGFW’yi kullanan kurum sayısı her geçen gün artıyor. Forcepoint NGFW kullanıcıları arasına son olarak kendi alanlarında uluslararası birer lider olan Conduent, Siam Commercial Bank ve ESPO Systems de katıldı.
 

Gartner’in değerlendirmesi ve farklı alanlarda elde ettikleri başarının NGFW çözümlerinin yakaladığı hızlı gelişimin bir göstergesi olduğuna inandıklarını ifade eden Forcepoint Başkan Yardımcısı ve Ağ Güvenliği’nden Sorumlu Genel Müdür Antti Reijonen; “Günümüzde çalışma yöntemleri, mobil çalışanlar, bulut uygulamaları ve yerel internet bağlantılarında yaşanan aksaklıklarla sürekli şekil değiştiriyor. Forcepoint’in Gartner Liderler Quadrant’ında yer alması ve çözümlerimize gösterilen ilgi, kullanıcıları ve hassas bilgiyi koruyan insan odaklı güvenlik yaklaşımımızla rakiplerimizden farklılaştığımızı gösteriyor. Yenilikçi çözümlerimizle kurum ağlarını veri merkezlerinden yerel ofislere ve buluta kadar tüm noktalarda uçtan uca koruyoruz” şeklinde konuştu.

 

Yalın güvenlik duvarı ile hızlı ve kolay yönetim
 

Dünyanın en büyük dijital hizmetler şirketi Conduent, Forcepoint NGFW çözümleri ile güncelleme çalışmalarında önemli ölçüde zaman tasarrufu ile ağ, web, e-posta ve bulut uygulamalarının her an tehditlere karşı korunmasını sağlıyor. Bu iş birliğini değerlendiren Conduent’in Risk ve Uyumluluk Müdürü Denys Foley, “Müşterilerine özel güvenilir iş süreçleri geliştiren bir şirket için güvenlik çözümlerinin istikrarlı olması büyük önem taşıyor. Forcepoint çözümleri  bize bu istikrarı, güvenliği ve verimliliği sağlıyor” dedi.
 

Nisan 2017’de Forcepoint, yeni bulut tabanlı Forcepoint Gelişmiş Zararlı Yazılım Tespit (Advanced Malware Detection) hizmetini destekleyecek şekilde NGFW yazılımını geliştirdiğini duyurmuştu. Forcepoint NGFW ve gelişmiş zararlı yazılım tespit özelliklerinin bir araya gelmesi ile hassas veriye ve fikri mülkiyet haklarına erişim açık, kolay ve engelsiz hale geliyor, aynı zamanda zero-day saldırıları ve diğer yeni nesil tehditlere karşı riskler minimuma iniyor.   

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics