Genel 23 MAYIS 2010 / 18:00

Gantek ve Prometeia’dan güçbirliği

Gantek, Aktif & Pasif ve Risk Yönetimi alanlarında banka ve şirketlere hizmetler için İtalyan yazılım şirketi Prometeia ile işbirliği geliştirdiğini duyurdu. İki şirket düzenledikleri bir seminerle finans profesyonellerine Fon Transfer Fiyatlaması (FTP), Aktif & Pasif Yönetimi (ALM) ve Hazine Risk Yönetimi (TVM) hakkındaki çözümlerini anlattı.
İki şirket sahip oldukları bilgi birikimini ve sektörel tecrübeleri bir araya getirerek rekabet avantajı sağlayan çözümler sunacak. İşbirliği Türkiye pazarının yanı sıra eski BDT ülkelerini de kapsıyor. Gantek ve Prometeia geliştirdikleri işbirliği çerçevesinde 13 Mayıs günü Swissotel’de finans sektörüne yönelik Risk Yönetimi Zirvesi düzenledi.
Toplantının açılış konuşmasını yapan Gantek Teknoloji Genel Müdürü Selda Bağdat Bahadır, risk konusunun bütünleşik ele alınması gerektiğine inandıklarını ifade ederek şunları söyledi: “Risk sadece ölçülmesi ve izlenmesi gereken parametrelerin ötesinde bir anlam taşıyor. Bugün rekabetçi kurumlara ulaşmak ve sürdürülebilir rekabet avantajları elde etmek istiyorsak riski bir yönetim fonsksiyonu olarak görmek ve iş süreçlerine, karar verme süreçlerine dahil etmemiz gerekiyor. Prometeia ile başlattığımız işbirliği de müşterilerimize daha hızlı ve daha güçlü çözümler sunma taahhüdümüzün bir parçasını oluşturuyor.” Prometeia Kredi ve Operasyonel Risk Bölümü Başkanı Lorenzo Bocchi ise çözümlerinin Türkiye’de başarıyla kullanılmakta olduğunu Gantek işbirliğinin kendileri için geniş bir alanda hızlı ve nitelikli projeleri başarmakla eşdeğer olduğunu vurguladı. Bocchi, rekabetin hız kesmediği günümüz koşullarında risk yönetiminin derinlik kazanan bir başlık olduğunu ve yenilikçi bakış açısıyla katma değer sunduklarını dile getirdi.
ETİKETLER : Sayı:772

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics