Genel 21 OCAK 2014 / 15:17

Garanti anında mobil imzayı atıyor

Garanti Bankası, Turkcell ile yaptığı işbirliği kapsamında, müşterilerini “anında” mobil imza sahibi yapıyor.
“Anında Mobil İmza” uygulaması sayesinde, uygun kapasiteye sahip SIM kartı bulunan Garanti Bankası müşterileri, Turkcell bayisine gitmeden sadece Garanti İnternet Şubesi’ne girip başvuruda bulunarak, mobil imzasına kavuşabiliyor.

Müşteriler, sayısal platformlarda ıslak imza yerine kullanılabilen yasal kimlik doğrulama sistemi Mobil İmza ile birçok e-devlet hizmetine erişebiliyor. Garanti İnternet Şubesi, Cep Şubesi ve Paramatikler’de, kimlik doğrulama gerektiren işlemleri çok daha hızlı yapabiliyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Didem Dinçer Başer, “Bugüne kadar dijital dönüşümün bankacılık işlemlerine uyumlandırmasında, sektörde öncü rol üstlendik. Bu doğrultuda Turkcell işbirliğiyle yürüttüğümüz Mobil İmza hizmetiyle, bankamızda bugüne kadar 1 milyonun üzerinde internet şubesi girişi yapılırken, 100 binden fazla para çekme işlemi gerçekleştirildi. Şimdi, teknolojik gelişmeler sayesinde Mobil İmza hizmetini daha da hızlı hale getirdik. Anında Mobil İmza uygulaması, kullanıcılara birçok işlemde hız ve kolaylık sunuyor. Örneğin, Garanti müşterileri ATM’den daha hızlı para çekebilirken, Garanti İnternet ve Cep Şubesi’ne hızlı bir şekilde giriş yaparak işlemleri daha kısa sürede tamamlayabiliyor. Garanti ile Turkcell’in teknolojik üstünlük ve güvenlik deneyimini Türkiye’nin hizmetine sunduğu projenin, daha çok sayıda müşterimize ulaşmasını hedefliyoruz.” dedi.

Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Selen Kocabaş ise “Dünya sayısallaştıkça hayatı kolaylaştıran uygulamaların sayısı da artıyor. Turkcell olarak en önemli odak alanlarımızdan biri de teknolojiyle bireysel ve kurumsal müşterilerimizin yaşamını kolaylaştırabilmek, zenginleştirebilmek. Turkcell, uygulama alanında öncü bir role sahip. 2007’de, Türkiye için bir ilk olarak hayata geçirdiğimiz Mobil İmza aboneliğindeki süreçleri çok daha basit hale getirdik. Anında Mobil İmza olanağıyla, Garanti Bankası müşterileri çevrimiçi işlem menüsü üzerinden Mobil İmza aboneliğini başlatıp, işlemi aynı gün içinde sonuçlandırabilecek.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics