Genel 21 ŞUBAT 2013 / 14:57

Genç girişimcilere sertifikalı eğitim

Girişimcilik kültürünü yaygınlaştırmak misyonuyla çalışmalarını sürdüren TÜGİAD, Girişimcilik Sertifika Programını tüm Türkiye’de yaygınlaştırarak, Türkiye’de yeni girişimcilerin yaratılmasını hedefliyor.


TÜGİAD ’ın Gazi Üniversitesi işbirliğiyle düzenlediği 44 saatlik programda,  katılımcılar girişimcilik kavramından iş fikri bulmaya, üretim planından finansal plana kadar pek çok konuda bilgi sahibi olacak. 15 Mart’ta başlayacak program, toplam 44 saat sürecek.


Girişimcilik Teşvik Paketi kanun tasarısının ardından, Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ile işbirliği yapan TÜGİAD, ücretsiz “Girişimcilik Sertifika Programı” başlattı.


15 Mart 2013 tarihinde başlayacak program, toplam 44 saatte tamamlanacak. konunun uzmanları tarafından verilen derslerde, katılımcılara üç ana modülden oluşan bir program sunulacak.


Birinci modülde; girişimcilik modüllerinin sınanması,  iş fikri geliştirme ve yaratıcılık egzersizleri yapılacak. İkinci modülde, iş planı kavramı ve pazar araştırma, pazarlama planı, üretim planı, yönetim planı, finansal plan ve finansal okuma gibi bilgiler verilecek. Eğitimin üçüncü modülünde ise iş planının yazılması ve sunumunda dikkat edilmesi gereken hususlar konu edilecek. Programı başarıyla tamamlayan katılımcılara sertifikaları dağıtılacak.


Programın Türkiye genelinde, tüm iller ve ilçelere de yaygınlaştırılması veya öğrencilerin merkez illere getirilerek programa katılmalarının sağlanması hedefleniyor.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics