Genel 29 NİSAN 2013 / 08:01

Google Earth’e bakmadan tatil planı yapmayın

Google Earth’e bina ekleme uzmanı 3DLocationEarth.com, turizm cenneti Antalya ve Akdeniz sahillerindeki önemli otellerin yanı sıra her yıl milyonlarca turistin ziyaret ettiği İstanbul’un Sirkeci ve Sultanahmet Bölgelerini Google Earth’e taşıdı. Aralarında Wow Kremlin, Maxx Royal, Voyage Hotels, Limak Otelleri, Club Marco Polo gibi dünya markalarının da olduğu 357 otelin kullandığı 3 boyutlu uygulama, yerli ve yabancı turistler için önemli bir kolaylık sunuyor. Tamamen ücretsiz olan uygulama sayesinde, yaz tatilini planlayanlar, oturdukları yerden onlarca otel arasında sanal bir tura çıkıp, gitmeyi düşündükleri tatil yöresinin hangi otelinde kalacaklarını belirleyerek anında rezervasyon yaptırabiliyor.

Uygulama, 3 boyutlu modellenen otelleri Google Earth üzerinde haritadaki gerçek yerinde gösterdiği için tatile çıkacaklar, o bölgenin otellerini bir arada görebiliyor. Sistem, turistik tesisin şehir merkezine olan konumunu, havalimanı ve otogardan geliş-gidiş güzergâhlarını, odalarının dekorasyonunu, lobisini, açık&kapalı yüzme havuzlarını, cafe, bar ve restaurantlarını, spor ve oyun alanları ile yakınındaki önemli noktaları sanki o onda oradaymışsınız gibi 3 boyutlu olarak gösteriyor. Ayrıca uygulamayı kullananlar, “Yürüyüş Modu” sayesinde otel içinde yürür gibi dolaşabiliyor.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN