Genel 14 MART 2018 / 17:00

Google, kripto para reklamlarıni yasaklamak üzere

Google, kripto paralarla ilgili reklamlarını tüm platformlarından yasaklıyor. Kripto para arz talepleri, dijital cüzdanlar ve yatırım tavsiyelerinin yer aldığı reklamlar artık Google platformunda yer almayacak.

Google, finsansal servisleriyle alakalı reklam politikalarını güncellemeye hazırlanırken, kripto para reklamlarını yasaklamaya yönelik çalışmaları olduğunu duyurdu. Google Sürdürülebilir Reklamlar Direktörü Scott Spencer, kripto para arzları, cüzdanlar ve yatırım tavsiyelerinin artık Google Reklamlar ağında yer almayacağını bildirdi. Geçtiğimiz aylarda Facebook'ta buna benzer bir hamle yapmıştı.

''Kripto para alanına temkinli yaklaşmak istiyoruz''

Getirilecek yasağın sebebini açıklayan Scott Spencer, ''Kripto paraların gelecekte hangi noktaya geleceğini bilemiyoruz ve bugüne kadar birçok insanın zarar gördüğünü biliyoruz ve bu nedenle kripto para alanına temkinli yaklaşmak istiyoruz.'' dedi.

Kripto para trendinin artmasıyla gün geçtikçe daha çok insanın bunu yatırım aracı olarak görüyor olması ve kimileri için zenginliğe giden bir aracı olarak görülmesi, gün sonunda birçok insan için milyonlarca dolara kadar çıkabilen zarar olarak geri dönebiliyor. Google'da bu noktada insanların reklamlardan etkilenmemesi için bu yöntemi seçmiş durumda.

Kripto para aramaları düşüşte

Google'da yapılan aramalar kripto paraların geleceğini belirlemek için tam olarak bir kriter sayılmasa da şu anki bu durumun insanların kripto paralara eskisi kadar ilgi göstermediğini gösteriyor. Piyasadaki fiyat düşüşleri Bitcoin ve diğer kripto paralara olan ilgide bir soğumaya neden oldu. Her halükarda mevcut piyasalardaki yükselişin bir momentum kazanmasıyla bu durum kolayca tersine dönebilir.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics