Genel 06 KASIM 2013 / 10:10

Google özel dersleri internete taşıdı

Google geçtiğimiz günlerde paylaştığı Helpsout  uygulamasıyla internet üzerinden serbest öğrenim paylaşım ağını geliştirdi.Geçtiğimiz günlerde kullanıma giren Google Helpsout  özel dersleri internet ortamına taşıdı. Google Helpsout'da sanat ve müzik, bilgisayar ve elektronik, aşçılık, eğitim ve kariyer, moda, formda kalma ve  beslenme, sağlık, ev ve bahçe gibi ana kategoriler altında toplanan videolar bulunuyor. Seçtiğiniz kategori içinde ilginizi çeken dersi seçip, konu başlıklarını dersi veren kişinin bilgilerini, dersle ilgili yorumlar ve  varsa kısa bir örnek videoyu inceleyebiliyorsunuz.

Serbest açık öğrenim

Eş zamanlı e- hizmet ticareti sağlayan uygulama, internetten içerik sağlamaya canlı bir boyut getiriyor. Yeni uygulamayla  hizmeti binden fazla uzmanı, ders almak isteyenlerle buluşturuyor. Tüm katılımcılar kendi uzmanlığı üzerinden doğrudan kazanç sağlayabilecek. Hem uzmanlar kazanacak hem de ders almak isteyenlerin daha pratik ve çok alternatifleri olacak. Derslerin dakika başına ya da  ders başına ücretlendirilebiliyor. Para iade iddiası olan dersler de bulunuyor. Derslerin gerçekleştirilieceği tarih ve saat belirtiliyor , uygun olan öğrenci katılımını gerçekleştiriyor ve ödemesini yapıyor. Rouxbe Çevrimiçi Aşçılık Okulu, Sephora, Weight Watchers, Al Navas ücretsiz dersler veriyor. Tadas T, Bilgisayar ve elektronik kategorisinde  Programming with Ruby/Rails dersi  başına 64 dolarla üst sıralarda yer alıyor.

Uygulamanın kendi içindeki arama motorunu kullandığınızda ilgili dersleri, anahatlarıyla listeliyor. Sıralama seçenekleri en düşük fiyata, en yakın ders saatine, aramayla en iyi eşleşme ve en çok tercih edilen, ünlü olan dersler şeklinde sıralanıyor.
ETİKETLER : google helpsout

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics