Genel 20 ŞUBAT 2014 / 16:11

Google yerel seçim portalı açıldı

Google yerel seçim portalı hazırladı. Güncel haberlerin, en güncel seçim bilgileri ve arama hacmindeki değişikliklerin sunulduğu portalda, adaylarla sohbet edebiliyorsunuz.Youtube’dan gelen seçim videoları, Google plus’tan partileri, medya ve toplulukları takip edebiliyorsunuz. Eş zamanlı seçim sonuçlarını ve güncel haberleri takip edebiliyorsunuz.
Her gün bir adayla sohbet edin
Sohbetlerden, Hangout ile adaylarla iletişim kurabiliyorsunuz. Hangout takviminde yer alan adaylarla belirtilen günlerde saat 21:00 de sohbet etme fırsatı veriyor. 28 Mart’a kadar her gün bir aday, vatandaşlarla sohbet edecek . 3 Mart’ta Ankara AKP adayı Melih Gökçek, 4 Mart’ta Mevlüt Karakaya, 5 Mart’ta CHP adayı Mansur Yavaş vatandaşlarla sohbet edecek. 2 Mart, “Oy ve Ötesi Girişimi sorular” programı var.
Google Arama Trendlerini inceleyebilirsiniz
Günlük, haftalık ve aylık olarak görüntüleyebileceğiniz arama bilgilerinde, Üç Büyükşehir Belediye Başkan Adaylarının Google Arama Trendlerini takip edebilirsiniz. Google Arama Trendleri, girdiğiniz terimlerin arama yoğunluğunu belirlemek üzere, ilgili dönemde yapılan Google aramalarının toplam sayısına kıyasla Google web aramalarının belirli bir yüzdesini analiz eder.
Vatandaş en çok hangi adayı arıyor
Zaman içerisindeki değişikliği görebiliyorsunuz. Kamuoyundaki eğilimin değişimini takip etmek çok kolay. İzlemek istediğiniz adayı ve zaman aralığını seçtiğinizde; o aday hakkında gün-hafta ve yıl bazında yapılan arama miktarını görebiliyorsunuz. Bu hafta da dahil olmak üzere, Google’da en çok arama yapılan aday, CHP’den Mustafa Sarıgül oldu. Adaylar hakkında ne arandığını bilemeseniz de, kamuoyunun farkındalığını ve adayların gündemde ne kadar kalabildiğini anlamak mümkün. Zira haberlerle paralel değerlendirildiğinde, arama hacmindeki hareketlilik çok değerli ve tutarlı yorumlara ulaşmanızı sağlayabilir.
Canlı seçim sonuçlarında, seçim tarihine geri sayım yaparak parti merkezlerinden gelen güncel bilgilere dayanak harita üzerinde seçtiğiniz il ve ilçede hakim olan partiyi görebiliyorsunuz.

Portala http://yerelsecimler.withgoogle.com/ adresinden ulalabilirsiniz.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics