Genel 22 OCAK 2018 / 10:44

Gündemin ana maddesi çevreci teknolojiler…

Çevreye saygı ve yeşil teknoloji herkesin üzerinde mutabık kaldığı konulardan bir tanesi. Herkesin ana gündemlerinden ve olan bu konuda oldukça iddialı olduklarını belirten Epson Türkiye Müşteri Hizmetleri Müdürü Engin Hıraoğlu, şunları kaydetti:

“Üretim aşamasından dağıtıma, malzemeden kullanıcının tüketim durumuna kadar tüm aşamalarda doğanın kazanması için uğraşıyoruz. Mesela mürekkep şişesi ambalajlarımız geri dönüşümle elde edilen malzemeden. Inkjet teknolojisinin lazere oranla çevreye katkısı inanılmaz fazla. Rakamlarla örnek vermek gerekirse 2015 sonu verilerine göre Sadece Batı Avrupa’da işletmelerin lazer yerine inkjet yazıcı kullanması durumunda ortaya çıkan veriler oldukça dikkat çekici. Yüzde 94’e kadar daha az atık ki bu oran en az 221 bin tonluk atığın olmaması anlamına geliyor. Yüzde 96’ya varan enerji tasarrufu, ortalama 507 bin hanenin elektrik, su vb. giderini karşılayacak rakama tekabül ediyor. Yüzde 92’ye varan daha az CO2 salımı ki bu da 26 milyon 900 bin ağaç tarafından emilen miktar.

Doğrudan sahip olma tercihse eğer Epson orijinal mürekkep tanklı yazıcılar veya daha büyük ebatlı ve kapasiteli olan RIPS olarak kodladığımız mürekkep poşeti teknolojisi kullanan modellerimiz kurumlara baskı maliyetinde maksimum tasarruf sağlıyor. Diğer taraftan cihaz kiralama veya ‘kullandığın kadar öde’ gibi başlıklarla ilgili yazıcı ürün gurubumuzu yeni modellerle destekledik. Dakikada 100 sayfalık baskı hızına sahip olan WorkForce Enterprise WF-C20590 modelimiz bu alanda sunduğumuz ilk ürünümüz ve tüm modelleri inkjet teknolojisine sahip olan tek marka olacağız.  Aslında kurumsal baskı çözümlerinin kaderini değiştireceğiz diyebiliriz. Tek yazıcıdan günde 3 bin sayfa ve üzeri baskı alan tüm kurumlar Epson’un bu çözümünden yararlanarak büyük avantaj sağlayabilir. Ayrıca bu segmente özel ‘yerinde teknik hizmette 5 yıl’ gibi farklı bir çözümü de sunuyoruz. Yüksek kapasitede baskı ihtiyacını Epson’un WF-C20590 modeliyle birlikte alabileceğiniz 5 yıllık ek garanti paketi ile karşılamayı tercih edecek kurumlar ortalama 6 milyon sayfalık baskıyı da garanti etmiş oluyor.”