Genel 12 OCAK 2018 / 13:22

Havelsan basın açıklaması yayınladı

Havelsan’dan “UYAP’ın arkasından HAVELSAN çıktı” başlıklı haberlere karşı bir basın açıklması yayınlandı ve çıkan haberlerde Havelsan’ın açık hedef olarak gösterildiği belirtildi.

 

Havelsan’ın 12.01.2018 tarihli basın açıklaması

 

AÇIKLAMA VE DÜZELTME

 

12 Ocak 2018 tarihinde çeşitli basın organlarında yer alan “UYAP’ın arkasından HAVELSAN çıktı” başlıklı haberlerde Kurumumuz açık olarak hedef gösterilmektedir.

UYAP’ın HAVELSAN tarafından geliştirilmesi ile ilgili ilk projesi 2000 yılında imzalanmış, sistem geliştirmesi, garanti ve bakım sözleşmeleri ise 2013 yılında tamamlanmış ve bu tarihten sonra sistem tamamen Adalet Bakanlığı’na teslim edilmiştir. 2013 yılı sonrası HAVELSAN’dan sistemin bakım, işletme ve idamesi ile ilgili hiçbir katkı ve destek talep edilmemiş olun HAVELSAN’ın UYAP ile ilişkisi kesilmiştir.

 

HAVELSAN’ın bünyesine sızan FETÖ ve ilişkili kişilerle mücadelesi 2015 yılında başlamış ve hiçbir zafiyete izin vermeyecek şekilde kararlılıkla sürdürülmektedir. İlgili kurumlarla yapılan ortak çalışma ve bilgi alışverişi sayesinde bugüne kadar 93 kişinin bu gerekçeyle kurum ile ilişkisi kesilmiştir.

 

HAVELSAN’ın FETÖ ile mücadelesinin Prof. Dr. Abdullah Çavuşoğlu isimli kişi veya başka kişiler ile bireysel bir ilişkisi bulunmamaktadır. HAVELSAN Yönetimi’nin FETÖ ile mücadele konusundaki hassasiyeti ve kararlı tutumu bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da devam edecektir.

 

Saygılarımızla.

HAVELSAN

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN