Genel 21 OCAK 2018 / 00:38

Hedef; bölgesel bir oyuncu olmak

Doğu Avrupa ve Baltık ülkelerindeki şirketleri mercek altına alan CMC, yeni satın almalara hazırlanırken, 2017 sonunda Van’da hayata geçirdiği yeni yatırımla başlattığı istihdam seferberliğini, yıl sonunda 350 kişiden bin kişiye yükseltecek. CMC’nin 2018 yılı hedeflerini paylaşan CMC Genel Müdürü Aytaç Aydın, CMC’nin Doğu Avrupa ve Baltık ülkelerinde BPO ve çağrı merkezi açmak için çalışmalara başladığını belirtti ve “Müşteri memnuniyetinin ve pazarlama stratejilerinin belirlenmesi adına CMC’nin sağladığı destek, şirketlerin süreçlerinin devamlılığında önemli. Inbound ve outbound telefon kanallarına canlı destek, e-posta talep yönetimi, şikayetvar platformu, Facebook, Twitter, Instagram gibi sosyal medya hesaplarının tek elden yönetimi şirketlerin hareket kabiliyetini ve performansını artırmalarında önemli” bilgisini verdi.

Aytaç Aydın, 2017’de yüzde 13,3 büyüme ile 5,1 milyar TL’ye ulaşan çağrı merkezi sektörünün, 200 milyon TL’ye yaklaşan cirosuyla outsource çağrı merkezleri içerisinde yüzde 10’unu temsil eden CMC’nin yurtdışı planlarının yanı sıra Anadolu’da istihdama katkıda bulunacak hedeflerine de değindi ve şu bilgileri verdi:

“2017 sonu itibariyle 100’den fazla müşteriyle çalışıyoruz. Bu doğrultuda 2018’de 20 milyon TL’lik yatırım yapacağız. Bu rakam geçtiğimiz yılki ciromuzun yaklaşık olarak yüzde 10’u. Bu yatırımların en önemli ayağını yurtdışı hamleleri oluşturacak. Avrupa şirketlerini bünyemize katarak teknolojimizi geliştirirken, birikimimizi de oraya taşımış olacağız. Van ve İstanbul’da yatırımlar yaparak iki yeni lokasyonda daha hizmet vermeye başladık. Van operasyonumuza 500 çalışanla başladık, hedefimiz ise yıl sonuna kadar Van’da bu sayıyı 1000’e ulaştırmak. CMC Van ve Malatya’da kamudan sonraki en büyük özel sektör işverenlerinden, Şanlıurfa’da ise kamuyla birlikte en büyük üç işverenden biri. Şirketimizin yüzde 56’sı kadın çalışanlarımızdan oluşuyor. Bu çabayı özellikle Anadolu’da hizmet verdiğimiz lokasyonlarda göstererek, kadının iş gücüne katılımını artırmak, bizim için adeta bir görev oldu. Anadolu’ya yaptığımız yatırımlarla kültürel değişime katkıda bulunurken, hükumetimizin hayata geçirdiği teşvikler ve destekler bizi yatırım konusunda heveslendiriyor. Bu yıl biri Ankara’nın doğusu, diğeri de batısı olmak üzere iki farklı şehirde yatırım yaparak ülke çapında bin 500 kişilik yeni istihdam sağlayacağız. Yıl boyunca yapacağımız bu yeni yatırımlarla ciroda yüzde 30 büyüme yakalamayı hedefliyoruz.”

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics