Genel 12 EKİM 2013 / 12:48

Her eve bilim insanı

Çocukları bilimsel birçok farklı etkinlikle buluşturan BTM, Web.TV iş ortaklığı ile geliştirdiği bursabtm.web.tv sitesi üzerinden yakında yayına başlayacak.Web.TV iş ortaklığı ile hayata geçirilen proje kapsamında bilimin farklı alanları eğlenceli bir tarzla filme alınacak ve her hafta yeni bir video ile bilim sever çocukların beğenisine sunulacak. Ailecek de uygulanabilecek fizikten kimyaya ve hatta elektrik elektronik sistemlerden eğlenceli bilim şovlarına kadar farklı alanlarda deneylerin nasıl yapıldığını, hangi malzemelerin gerekli olduğunu ve ne işe yaradığını öğrenebileceğiniz pratik deneyler sayesinde çocuklar evlerinin bilim insanı olabilecek.

Web.Tv stüdyolarında yoğun bir şekilde çekimleri devam eden mini deneylerin önümüzdeki günlerde yayına girecek olan evdebilim.bilimmerkezi.org ve bursabtm.web.tv sitesinde yayınlanması planlanıyor. Sitede evde uygulanabilecek bilimsel deneylerin yanı sıra, deneye yönelik yorum ve değerlendirmelerinizi paylaşabileceğiniz blog sayfası da yer alacak.

Sosyal sorumluluk projeleri çerçevesinde benzer örneklerin artırılabileceği proje, daha başarılı örneklerle, daha yaygın kullanımıyla bilimi ve  bilgiyi çocuklar için daha erişilebilir kılacak, geleceği daha yaşanabilir kılmaya yardımcı olacaktır. Çocukların bilimsel bilgiye erişmesi  onların gelecekte de daha kolay öğrenen bireyler olmalarına yardımcı olur.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN