Genel 09 MAYIS 2010 / 18:00

Her yerde teknoloji

İnsan bilişimin bu kadar içinde olunca bazen etrafında neler olup bittiğinin farkına varamıyor ya da çok geç varıyor. Özellikle bizler gibi yazarak bu işi takip edenlerin durumu daha da vahim. Neyse ki zaman bulup kafamızı sektörün dışına uzattığımızda olayları analiz edebilme fırsatımız oluyor.
Ben de öyle yaptım bu hafta. Biraz spor, biraz moda, biraz enerji, biraz ekonomi, biraz da gıda sektörleriyle ilgili araştırmalar yaptım. Sektörlerde teknoloji anlamında neler oluyor değerlendirmeye çalıştım.    Artık çok açık bir durum var: Teknoloji her yerde. Yediğimiz ekmekten,  spor malzemelerimize, kıyafetlerimizden temiz enerji üretmek için kullanılan rüzgâr santrallarına kadar her şey teknoloji kullanılarak üretiliyor. Ancak son bir notum var. Bu kullanılan teknolojilerin büyük çoğunluğu yerli değil. Bilmem anlatabildim mi?
ETİKETLER : Gündem Sayı:770

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN