Genel 03 EKİM 2013 / 14:39

Herkesin bulutu kendine

WD,  kişisel bulut çözümlerine ait yeni My Cloud ailesini tanıttı. WD’nin My Cloud’u, kullanıcılara dijital içeriklerini bütün bilgisayarlarından ve mobil cihazlarından merkezi şekilde düzenleyip, koruyabilecekleri ve dünyanın herhangi bir yerindeki herhangi bir cihazdan içeriklerine erişebilecekleri tam bir çözüm sunuyor. Kişisel bulut sürücüsü My Cloud’u internete kolay bir şekilde bağlayan kullanıcılar, kamusal buluta aylık bir ücret ödemeksizin veya kendi kişisel verilerinin kontrolünden vazgeçmeksizin herhangi bir yerden, herhangi bir cihazla erişim sağlayabilir.

Bulutunuzu evinizde saklayın
WD’nin Markalı ve Tüketici Elektronik Ürünler Grup Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Jim Welsh yaptığı açıklamada “Biz bulut için evden daha iyi bir yer olduğunu düşünmüyoruz. Herkes çoklu bilgisayarlar ve mobil cihazlarda dağınık halde bulunan binlerce dijital dosyanın altında boğulmuşken, bu kaosu kontrol etmek bir mücadeledir. WD’nin kişisel bulutu müşterilerin her an, her yerden tüm dosyalarına erişim sağlaması ve bu kaosu kontrol etmesinin en kolay, güvenli ve ekonomik yoludur.” dedi.

A.B.D.’deki bir ev 5.7 internet bağlantılı cihaza sahip. Gartner verilerine göre , 2016 yılına kadar ortalama bir evin yaklaşık 3.3 terabaytlık (TB) dijital içerik barındıracak.

Aerodinamik Kurulum ve Yedekleme
WD’nin yazılımı, kurulumu kolaylaştırmak için sürücüyü otomatik olarak tanır. Bir kere My Cloud sürücüsü kurulduğu zaman, WD’nin ücretsiz masaüstü ve mobil uygulamalarla kendi bilgisayar ve mobil cihazlarına  bağlanabilirler. Gigabit Eternet bağlantısı ve Çift-Çekirdekli işlemci ile hızlı dosya  transferi sağlar. Mobil cihazlardan direk dosya aktarımıyla verileri My Cloud’a cihazlardaki alanların verimli yönetimini sağlar.
Mac kullanıcıları verilerini korumak için AppleTime Machine yedekleme yazılımının tüm özelliklerini kullanabilirler.

Bulutlar arası iletişim
İOS ve Android cihazları için mevcut yeni WD My Cloud mobil aplikasyonu dosya paylaşımı ve işbirliğini basit ve güvenli hale getirerek, kullanıcılara dosyalara kolayca e-posta gönderme, link olarak dosya paylaşımı yapma, üçüncü parti aplikasyonlarla çıktı alma ve dosya açma olanağı sağlar.
Ek olarak, My Cloud mobil aplikasyonu belli başlı kamusal bulut servisleri ile entegre çalışır. Böylece kullanıcılar, dosyalarını kendi Dropbox, SkyDrive ve Google Drive kamusal bulut hesapları arasında kolayca transfer edebilir.

 

Tavsiye Edilen Perakende Satış Fiyatı; 2 TB için 199 USD +KDV, 3 TB için 229 USD +KDV  4 TB içinse 279 USD+KDV’dir. My Cloud mobil aplikasyonu hali hazırda AppStoreSM ve GooglePlay' den indirilebilir.

 

 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics