Genel 12 TEMMUZ 2018 / 11:27

HTC'den kripto para yatırımcılarına özel telefon: Exodus

HTC, kripto para yatırımcılarına hitap eden, işlemlerine güvenle halledebileceği blok zinciri tabanlı ilk telefon modeli Exodus'u sonbahar aylarında duyuracak.

Kripto para işlemlerinde ve finansal teknoloji platformlarında günden güne artan güvenlik endişeleri, firmaları güvenlik açıkları üzerinde çalışmaya yönlendirdi. Geçtiğimiz aylarda Sirin Labs kendi gövdesinde kişisel soğuk depo cüzdanına sahip cihazı Finney'i duyurmuştu. Şimdi de HTC, Exodus ismindeki cihazıyla kripto para yatırımcıları için sonbahar aylarına damga vurmayı planlıyor.

İlk olarak mayıs ayında kripto para odaklı telefonun duyurusunu yapan HTC, meraklıları için büyük heyecan uyandırmıştı. Şirket, ilk soğuk depo cüzdanına sahip telefonu piyasaya süreceği iddiasında bulunsa da bunu yapan ilk şirket Sirin Labs olmuştu. Fakat HTC'nin sahip olduğu pazar payı ve dağıtım ağının yüksek olması şirketi bir adım daha öne taşıyor. Türkiye'de hemen göremeyeceğimiz Sirin Labs'in cihazına karşın HTC'nin Exodus cihazını hemen görme ihtimalimiz daha yüksek.

HTC, Exodus telefonu için ilginç bir adım atarak CryptoKitties isimli bir oyunla ortaklık kurduğunu açıkladı. Oyun, kendisini “dünyanın en büyük blok zinciri teknolojisi üzerine inşa edilen oyunu” olarak konumlandırıyor. Aynı uygulama U12 Plus cihazının içinde de ön yüklü olarak gelmişti.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics