Genel 19 MART 2013 / 15:27

IBM ödülleri ComPro ve Avnet’in

Las Vegas’ta düzenlenen IBM Çözüm Ortakları Liderler Zirvesi’nde IBM’in değişik kategorilerde başarılı performans gösteren çözüm ortakları arasında verdiği 2013 “IBM Beacon Awards” ve “IBM Choice Awards” ödüllerinin sahipleri belli oldu. 

Dünyada farklı kategorilerde 30 şirkete verilen IBM Beacon Ödüllerini kazananlar arasında Türkiye’den de iki çözüm ortağı yer aldı.  ComPro “Bulut Hizmetleri Çözüm Sağlayıcısı” kategorisinde ödül alırken Avnet ise “En iyi Dağıtıcı” seçildi.

IBM Beacon Ödülleri, IBM tabanlı çözümler sunarak müşterilerin iş dönüşümüne ve büyümesine destek olan, üstün başarı gösteren çözüm ortaklarına veriliyor. 2012 yılında IBM Beacon platformuna Türkiye’den katılan ilk çözüm ortağı olduklarına işaret eden ComPro Genel Müdürü Abdurrahman Keklik konuyla ilgili şunları söyledi:
“Ekip olarak yıllardır önceliğimizi müşteri memnuniyeti olarak belirledik ve tamamladığımız yüzlerce projede de bu ilkeyi amaç edindik. Geçtiğimiz yıl IBM ile bulut bilişim alanında önemli bir anlaşmaya imza atarak, IBM SmartCloud Enterprise hizmetlerini Türkiye pazarının ihtiyaçlarına göre özelleştirerek ve yerelleştirerek kendi markamız ile sunmaya başladık. CloudPro ürünü bu birliktelikten ortaya çıktı ve bulut bilişim alanında birçok firmaya uçtan uca çözümler sağladı. CloudPro ile kazandığımız bu ödül ile Türkiye’yi uluslararası bir platformda, IBM Beacon ödülleri gibi önemli bir ödülü alarak temsil etmekten büyük gurur duyuyoruz.”

IBM’in faaliyet gösterdiği ülkelerin yaklaşık 150’sini kapsayan Büyüyen Pazarlar Birimi’nden 4 şirketin, farklı kategorilerde ödüllendirildiği IBM Choice Ödülleri’nde kazanlardan biri de Avnet oldu. Avnet Genel Müdürü Hakkı Eren ödülü değerlendirirken şunları belirtti:
 “Sektördeki klasik dağıtıcı yapısına yeni bir bakış açısı getirerek, bünyemizdeki teknik danışmanlar aracılığıyla da katma değeri daha yüksek hizmetler sunmaya başladık. Örneğin Orta ve Doğu Avrupa Bölgesindeki ilk IBM PureFlex satışı Avnet Türkiye üzerinden satıldı. Türkiye’deki katma değerli çalışmalarımızla Avnet olarak yıldan yıla yüzde 200'ün üzerinde bir büyüme  rakamına ulaşmayı başardık. Aslında 150 ülke içinde birçok kriterin sonucunda kazandığımız bu ödül süregelen başarımızın ve bu ilklerin bir yansımasıdır.”

IBM Türk Çözüm Ortakları Yönetimi Müdürü Burak Alper ise ödülleri şu şekilde değerlendirdi:
“Her gün, dünyanın değişik yerlerindeki çözüm ortaklarımız, IBM ürünlerini ve hizmetlerini kullanarak müşterilerine yenilikçi çözümler sunuyor. Son dönemlerin en önemli teknoloji akımlarından biri olan bulut bilişimin Türkiye’de benimsenmesini hızlandırmak adına önemli işlere ve ilkelere imza atan ComPro’nun “Bulut Hizmetleri Sağlayıcısı” alanında Beacon Ödülü’nü kazanması ve bu başarısı çok değerlidir. Ödül aslında ComPro’nun başarısının sadece Türkiye’de değil, tüm dünyada onaylandığının da bir göstergesidir. IBM Choice Ödülü çözüm ortaklarının IBM’in teknoloji yeteneklerinden ve değişik sektörlerdeki deneyimlerinden faydalanarak müşterilerine dönüşümsel ve büyümenin önünü açan sonuçlar sunmadaki olağanüstü performanslarını takdir eder. Bu yıl değişik coğrafyalardan sadece 17 şirkete verilen bu ödüle Avnet, Türkiye’nin de aralarında olduğu 150 ülkeyi kapsayan Büyüyen Pazarlar arasından seçilen 4 şirketten biri olma başarısıyla “En iyi Dağıtıcı” ödülünü kazandı. Türkiye’deki bu iki temsilcimizi müşterilerimize katma değerli ve sıra dışı iş sonuçları sağlamak anlamındaki tutkulu çalışmalarından dolayı tebrik diyorum.”

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics