Genel 20 MART 2018 / 14:00

IBM, yapay zekanın gelişimi adına hızlandırıcı çalışmalara başladı

IBM'nin yapay zeka geliştiriciliğini kolaylaştırmak üzere yeni başlattığı hizmet ,veri bilimcilerin ihtiyaç duydukları araç kullanarak, GPU için en ideal zaman dilimi için belirli ödeme yaparak yazılımların eğitilmesini sağlıyor.

Yapay zeka geliştiricilerinin en büyük sorunlarından biri de hızlı sistemler için yüksek maliyetler oluyor. Bu sorunlar IBM'nin bu hizmetiyle ortadan kalkabilir. Yazılımcılar ihtiyaç olduğu sürece GPU gücünü satın alabiliyorlar. IBM tarafından yayınlanan açıklama ise şu şekilde:

“Kullanıcılar, bir dizi desteklenen derin öğrenim hizmetlerinden istediklerini seçebilirler. Bir sinir ağı modelinden, eğitim verisinden ve maliyet tasarruflarından birini seçebilir ve daha sonra hizmet, işin geri kalanıyla ilgilenir. Kullanıcılar etkileşimli, sürekli yinelenen bir eğitim deneyimi almış olurlar.”

Normal şartlarda yapay zeka yazılımlarını eğitmek bazen günler ya da  haftalar sürebiliyor. Yeni sistem ise yapay zeka geliştiricilerinin zamandan tasarrufunu sağlıyor. IBM, geliştiricilerin sistemlerinin daha kolay kullanılmasını sağlamaya çalışıyor. Şirketin yayınladığı bir blog yazısında konuyla ilgili bir açıklama var:

“Hizmet olarak Deep Learning, deney odaklı bir eğitim ortamıdır. Bu, kullanıcıların eğitim çalışmalarını planlamak ve yönetmekle ilgili endişe duymayacakları anlamına gelmektedir. Tüm eğitim süreci, bir yaşam döngüsü gibi otomatik olarak yönetilir ve sonuçlar gerçek zamanlı olarak görülebilir. Yazılımlar, daha sonra tekrar ziyaret edilebilir. Her bir eğitim çalışması otomatik olarak başlatılır, izlenir ve tamamlandığında durdurulur. Kullanıcılardan sadece kullandıkları kaynaklar için harcadıkları zaman için ödeme yapmaları istenir, zamandan ve paradan tasarruf edilir.”

Bu girişim, yapay zeka yazılımlarının hemen hemen her sektörde faaliyet göstermeye başladığının kanıtıdır. Ciddi bir yapay zeka destekli yazılım eksiği var. Bir yazılımcı olmasanız bile elinizi attığınız yerde kullanılabilecek bir yapay zeka ürünü aklınıza geliveriyor.
ETİKETLER : ibm yapay zeka ibm ai

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics