Genel 05 KASIM 2013 / 16:34

Index Grup telekom sektörüne girdi

Yılın ilk dokuz ayındaki rekor büyümesinin ardından iPhone dağıtıcılığını alan Index Grup artık telekom sektörüne girdi.
Geçtiğimiz yıl sonunda Apple ile dağıtım sözleşmesi imzalayan Index Grup şirketlerinden İndeks Bilgisayar, iPhone dağıtıcılığı için yeni bir anlaşma imzaladı.

Türkiye’nin lider bilişim teknolojileri grubu Index, grup şirketlerinden İndeks Bilgisayar’ın Apple ile 2012 sonunda imzaladığı  sözleşmede yer almayan iPhone akıllı telefonları yeni kontrata dahil etti ve Borsa İstanbul’da işlem gören İndeks Bilgisayar’ın Türkiye’deki iPhone dağıtıcılığını üstlenmesini sağladı.

Yeni sözleşme sayesinde Apple donanım ürünlerinin tamamının dağıtımını üstlenecek olan İndeks Bilgisayar, bilişim teknolojileri ve tüketici elektroniği alanındaki öncü faaliyetlerine bir yenisini ekleyerek, gelecek hedeflerinde önemli bir yer tutan telekom sektörüne girdi. Aynı zamanda bu yönüyle teknoloji alanının tamamında faaliyet gösteren distribütör konumuna geldi.

Tüketicilerin vazgeçilmez ürün gruplarından biri olan akıllı telefonların dağıtımını yapacak olan İndeks Bilgisayar, Aralık ayından itibaren pazara süreceği iPhone’lar ile BT kanalındaki bayilere de yeni bir iş kolu kazandırmış olacak ve satışlarını GSM şirketlerinin kanalları dışında gerçekleştirecek. Servis sorumluluğu hala Apple Türkiye’de olan iPhone ürünleri ise, Index Grup’un kapsamlı dağıtım kanalı sayesinde Türkiye’de geniş bir coğrafyada yepyeni bir iş ortağı grubuna ulaşmış olacak.

2013 yılında sektördeki ana ürün grupları olan notebook ve masaüstü bilgisayarların yüzde 10'ların üzerinde bir küçülme yaşamasına ve sektörün kur gelişmelerinden olumsuz etkilenmesine rağmen, Index Grup şirketlerinin ilk dokuz ayda yüzde 20'lik çok güçlü bir büyüme kaydetmesi, tüm teknoloji üreticilerinde büyük beğeni kazanmıştı.

"2013'ün ilk dokuz ayında kur dalgalanmaları olmasaydı sektör çok daha büyük bir hamle içinde olacaktı" diyen Index Grup CEO’su Erol Bilecik, yeni iPhone kontratı ile İndeks Bilgisayar’ın 2014 yılı içinde oldukça önemli bir büyüme hamlesi gerçekleştireceğini öngördüğünü belirtti ve yeni sözleşmenin yaratacağı iş fırsatlarını şöyle değerlendirdi:

"Bireysel tüketicinin iPhone ürünlerine çok daha geniş bir coğrafyada daha kolay erişebilmesi bizim en temel hedeflerimizden biridir. Bu doğrultuda yıllık 250 milyon TL'nin üzerinde bir satış hacmine erişmeyi planladık. Hedeflerimize ulaşabilmek için iPhone ürünlerini, Türkiye çapında faaliyet gösteren 8 binin üzerindeki iş ortaklarımıza sunacağız. İş ortağı grubumuz içerisinde en yüksek iş hacmini ise organize perakende zincir mağazalarının gerçekleştireceğini düşünüyoruz.”

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN