Genel 28 KASIM 2017 / 13:21

İnovatif çözümler üreten bir teknoloji şirketi olmayı hedefleyen ARETE, AR-GE merkezi oldu!

İnovatif çözüm ve teknoloji geliştirme hedefinde olan ARETE, bu hedef ve geliştirdiği stratejiler doğrultusunda önemli bir eşiği geçti ve Ar-Ge merkezi oldu. ARETE, 2017 yılı Kasım ayı itibariyle Ar-Ge merkezi olarak yoluna devam ediyor.

“AR-GE ve inovasyonun rekabet gücü için önemi büyük.”

ARETE’nin Ar-Ge başvurusunun başlatılmasına öncülük eden ARETE Genel Müdürü Evrim Akpınar, bu gelişmeyle ilgili şu yorumlarda bulundu:

 

EVRİM AKPINAR, ARETE GENEL MÜDÜRÜ

ARETE’nin Ar-Ge projeleri üzerinde çalışmaları yeni değil. ARETE, kurulduğu 2004 yılından bu yana şirket stratejisini teknolojik ilerlemelerin ışığında şekillendiren ve hem SAP dünyasının hem de genel olarak teknolojik yazılımların yönünü iyi takip etmiş bir şirket. Bugün, Ar-Ge başvuruları için ortaya koymuş olduğu kendi geliştirdiği bulut çözümler ve tüm çalışmalar bu vizyonun ürünleri.”

Ar-Ge merkezi olmanın 2017 yılı için ARETE’nin öncelikli hedeflerinden biri olduğunu belirten Akpınar, bu hedefe ulaşmış olarak 2017 yılını kapatacak olmanın kendileri için gurur verici olduğunu söyledi ve şöyle devam etti: “Bu gelişmeler başlangıç. ARETE’nin başarılarını ortaya çıkaracak ve destekleyecek daha bir çok atılımda bulunacağız. Ar-Ge merkezi olmanın bize sağladığı rekabet avantajlarıyla 2018 yılında daha da güçlenerek ilerleyeceğiz.”

Ar-Ge merkezlerinin uygulama esaslarıyla uyumlu bir Ar-Ge yapısına sahip olmanın şirketlere sürdürülebilir bir rekabet gücü verdiğini belirten Akpınar, Ar-Ge ve inovasyon yatırımları içinse şunları kaydetti: “Günümüzde Ar-Ge ve inovasyonun önemi büyük ve giderek artıyor. Öylesine hızlı bir dijital dönüşüm sürecindeyiz ki, gelecekte bu değişim hızını yakalayamayan ve kendi çözümlerini üretmeyen teknoloji şirketlerinin varlıklarını sürdürmeleri zor görünüyor. Aynı şekilde kendi teknolojilerini üretmeyen ülkelerin de ekonomik olarak kalkınmaları zor. Bu nedenle hem şirketler özelinde hem de ülkeler için teknoloji ve inovasyon yatırımlarının arttırılmasının çok kritik olduğunu düşünüyorum.”

 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN