Genel 18 OCAK 2013 / 10:40

Instagram kullanıcı sayısını artırıyor

Instagram tarafından yapılan açıklamaya göre programın aylık 90 milyon aktif kullanıcıya sahip olduğu belirtildi. 

Geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre kullanıcı sayısında yüzde 10 artış yaşayan Instagram, yaptığı açıklamada günde 40 milyon fotoğraf paylaşıldığını,saniyede bin yorum yapıldığını ve 8 bin 500 beğeninin gerçekleştiğini paylaştı.

Özellikle gizlilik sözleşmesinde yapılacak değişiklikten bu yana, kullanıcı sayısında azalma olduğu iddia edilen Instagram, bu açıklamayla birlikte bu söylentileri haksız çıkartmış oldu. Bunun yanı sıra, kullanıcılarını küstürmemek adına gizlilik sözleşmesi konusunda attığı geri adım da kullanıcıların tekrardan güvenmesini sağlamıştı.

Konuyu değerlendiren Instagram kurucularından Kevin Systrom, servisin kurulduğu günden bu yana düzenli olarak büyüme ivmesi yakaladığını belirtirken, özellikle son dönemde geliştirdikleri ürün ve ulusallaştırma çalışmalarınınmeyvelerini toplamaya başladıklarını ifade etti.

Daha önce kullanıcı sayısı gibi bilgileri açıklamaya pek ihtiyaç duymayan servisin bu açıklamasının altında “hala ayaktayım” mesajı yatıyor olabilir. Özellikle son dönemde gizlilik sözleşmesi ve Twitter’a satış konularıyla, kullanıcıların güvenini bir nebze sarsan servis, bu süre zarfında kullanıcı sayısı bakımından kayıp yaşamadığını ortaya koydu.
ETİKETLER : Instagram Kevin Systrom

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics