Genel 29 MART 2018 / 15:06

iOS 11.3 dün çıkarılan yeni iPad'e özel kullanıma sunuldu

Apple geçtiğimiz günlerde etkinlikte eğitim odaklı yeni iPad'i tanıtmıştı. Uzun süren iOS 11.3 betası da şimdilik sadece yeni iPad için kullanıma sunuldu

Kullanıcıların uzun süredir beklediği yeni iOS 11.3 sonunda indirmeye sunuldu. Fakat ilginç bir yol seçen Apple, bu güncellemeyi sadece yeni tanıtılan iPad'e özel sundu. Yani diğer iOS cihazlarının henüz erişemediği güncelleme ilk defa bu yöntemle tanıtılmış oldu. Cihazı satın alan kullanıcılara önümüzdeki hafta teslimat gerçekleştirecek olan Apple, biraz erken davranmış gibi gözüküyor. Zira yeni güncelleme, yeni iPad'e ön yüklü olarak gelmeyecek. Ayrıca yayınlanan sürümün önümüzdeki hafta iOS cihazlarına gelmesi bekleniyor.

iOS 11.3 ne gibi özellikler sunuyor?

Yeni iOS 11.3 sürümüyle birlikte, iPhone’ların “yavaşlaması” konusunda beklenen özellik ilk defa karşımıza çıkıyor. Pil ayarları içerisinde getirilen “pil sağlığı” özelliği, kişilerin cihazlarındaki pil konusunda bilgi veriyor. Bu noktada pilin maksimum kapasitesi ve tepe performans kapasitesi de bu alanda yer alıyor.

Yeni işletim sistemiyle ile yüzünüzü verebileceğiniz yeni animoji karakterler hazırlayan şirket, eğlence konusuna da el atmış durumda. Açıklandığı kadarıyla ARKit 1.5 ile artık masalar ve sandalyeler gibi yatay zeminlere ek olarak duvarlar ve kapılar gibi dikey yüzeylerde yer alan dikey nesneler de tanınıyor ve yuvarlak masalar gibi düz olmayan şekillere sahip yüzeylerin haritası daha doğru biçimde çıkarabiliyor. Böylece eskiye oranla daha doğru / kararlı obje yerleştirme yapılabildiği belirtiliyor ve çözünürlük 720p’den 1080p’ye çıkıyor.

iOS 11.3 aynı zamanda “Sağlık Kayıtları” isimli bir yenilik de içerisinde taşıyor. Daha çok yurt dışındaki kullanıcıları ilgilendiren bu özellik, anlaşmalı kurumlardan gelen sağlık verilerinizi tek bir noktada tutuyor ve şifreleme sağlıyor.. Ayrıca yerleşik Mesajlar uygulaması için de iCloud yedeklemenin önü açılıyor. Apple‘ın yeni mobil işletim sistemi, Mesajlar uygulaması üzerinden şirketler ile olan iletişiminizi de değiştirmeye hazırlanıyor. Business Chat ismi verilen bu özellik, kişilerin destekli şirketlerle direkt olarak Mesajlar uygulamasından iletişim kurmasına imkan tanıyor.

Direkt olarak resmi hesap üzerinden yönetilen iletişim sürecinde Apple Pay kullanılarak ödeme dahi yapılabiliyor. Ayrıca yeni sürüm ile beraber kullanıcılar Music içerisinde reklamsız olarak müzik klibi seyredebilir.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics