Genel 14 MAYIS 2013 / 16:50

İş Bankası ödeme altyapısını yenileyecek

Cardtek Group ve İş Bankası arasında imzalanan anlaşmaya göre İş Bankası’nın kart uygulamaları OCEAN Ödeme Sistemleri Platformu’nu kullanacak.


Cardtek Group ve Türkiye İş Bankası, Cardtek Group iştiraki olan SmartSoft’un yazılımını geliştirdiği OCEAN ödeme sistemleri çözümüne geçiş için anlaşma imzaladı. Buna göre SmartSoft, İş Bankası ve İş Bankası iştiraki olan Softtech ile oluşturulacak ortak bir ekiple İş Bankası’nın mevcut kart yönetim sistemi OCEAN Platformu’na taşınacak. Proje kapsamında Kredi Kartı Yönetimi, Banka Kartı Yönetimi, Ön Ödemeli Kart Yönetimi, Kampanya Yönetimi, Switch, Takas, Otorizasyon ve Chargeback sistemlerinin OCEAN Platformu’na aktarılması planlanıyor.


Türkiye İş Bankası, OCEAN Platformu ile kartlı ödeme sistemlerini daha parametrik ve fonksiyonel bir altyapıya taşıyacak. Projeyle ilgili olarak açıklama yapan İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Yalçın Sezen, kartlı ödeme uygulamalarının mobil teknolojileri de destekleyen geleceğe dönük daha esnek bir yapıya dönüştürülmesi ile elde edilecek teknolojik avantajın iş sonuçlarına olumlu yansımasını beklediklerini belirtti.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics