Genel 08 TEMMUZ 2012 / 15:48

İş dünyasında yeni dönem başladı

Yeni Türk Ticaret Kanunu geçtiğimiz hafta ile birlikte hayatımıza girmiş oldu. Bazı eksikliklerine rağmen pek çok yeniliği de getiren yasaya, ortaya çıkan ihtiyaçlar doğrultusunda önümüzdeki dönemlerde de mutlaka bazı eklemeler yapılacaktır. Bazı çevreler tarafından dillendirilen ve yapılması beklenen bir düzenleme ise şirket muhasebe bilgilerinin bulut üzerinde daha doğrusu yurtdışında bulunan veri merkezlerinde de tutulabilmesinin yolunun açılması yönünde. Böyle bir gelişmenin bulut bilişimin yaygınlaşması açısından önemli bir unsur olacağı belirtiliyor. Doğru, böyle bir düzenleme bulut bilişimin kullanılmasının yaygınlaşması açısından önemli olabilir fakat ülkemize ve Türkiye bilişim sektörüne bırakın katkı sağlamasını büyük zararları bile olabilir.
Şu anda küçük ve cılız bir şekilde dillendirilen bu ses umarız yarın daha gür çıkmaz. Aksine, veri merkezleri açısından Türkiye’nin bölgesel hatta küresel bir üs olmasına katkı sağlayacak teşvik ve düzenlemeleri ortaya koyabiliriz.
ETİKETLER : Gündem Sayı:879

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN