Genel 14 HAZİRAN 2013 / 11:01

İşletmelerde bulut dönüşümü hızlanıyor

Özel Bulut Bilişim ortamları için geliştirilmiş olan yeni EMC Proven çözümü, SAP çözümleri ile çalışan sanallaştırılmış özel bulut ortamlarının tasarlanmasını, kurulumunu ve çalıştırılmasını basitleştirmeye yardımcı oluyor.

EMC, SAP çözümlerinin iş yüklerini gelecek nesil özel bulut altyapılarına taşıma konusunda işletmelere yardımcı olmak için tasarlanan, yeni dönüşümsel çözüm ve hizmetlerini tanıttı. EMC, SAP ve VMware ile birlikte farklı hizmet ve çözümlerden oluşan kombinasyonlar aracılığıyla SAP çözümleri ile çalışan şirketlerin BT yönetimlerini basitleştirmelerini mümkün kılmayı ve bu şirketlerin BT yönetimi yerine yenilikçilik ve rekabet avantajlarına odaklanarak, maliyetleri düşürmelerine yardımcı olmayı hedefliyor.

Ayrıca EMC, özel bulut bilişim ortamı kurmak için bir temel oluşturmaya yönelik olarak, SAP ve VMware® ile işbirliğinin kapsamını, sundukları hizmetleri birlikte entegre ederek genişletecek ve SAP uygulamaları kullanan işletmelerin bu uygulamalarını sanallaştırılmış x86 ortamlara komple dönüştürme sürecini hızlandırmaya yardımcı olacak. Bu yeni hizmetlerin, en yeni EMC, SAP ve VMWare teknolojilerini kullanan bulut bilişim altyapılarının yerinde tasarımını, planlanmasını ve operasyonları basitleştirerek  BT kuruluşları ile BT faaliyetlerine yardımcı olması bekleniyor.

Yerinde bulut bilişime geçiş sürecinde olan işletmeler BT ortamlarını optimize ederek, SAP uygulama-tabanlı iş yüklerinin ve bu iş yüklerini yönetmekle sorumlu olan BT ve SAP Basis yöneticilerinin verimliliklerini maksimum düzeye getirmek için çözümler arıyor.

SAP çözümleri ile birlikte çalışan EMC’nin özel bulut bilişim için geliştirdiği EMC Proven Çözümü, özel bulut bilişim için yaygın olan etmenlerin yanı sıra, sektörün standart kabul ettiği şartları da ele alıyor. Çözüm SAP çözümleri ile birlikte çalışan sanallaştırılmış özel bulut ortamlarını desteklemek için tasarlanan sanal BT katmanlarının kilit bileşenlerini de belgeliyor. Çözüm ayrıca sanal altyapı konsolidasyonu aracılığıyla maliyetlerin kontrol altında tutulmasına yardımcı olurken, yüksek kalitede hizmet sunulmasını, performansın optimum düzeye çıkarılmasını ve yönetimin basitleştirilmesini de sağlıyor.

EMC’nin SAP çözümlerine yönelik otomatik felaket kurtarma için geliştirdiği EMC Proven çözümü, heterojen veri depolama altyapısı içinde özel bulut altyapılarının felaket kurtarma için nasıl genişletilebileceğini ve aynı zamanda felaket kurtarma planlarının nasıl işlemler devam ederken test edilebileceğini ana hatlarıyla belirliyor. Bu çözüm VMware’in Kurtarma Yöneticisini içeren EMC RecoverPoint çözümünün özelliklerinden yararlanarak işletmelerin VMAX® ve VNX® çözümlerini SAP uygulamaları için alternatifli olarak üretim ve felaket kurtarma depolama çözümü şeklinde kullanılıyor. EMC, SAP ve VMware işbirliği ile SAP çözümlerinin iş yüklerini hızlı ve güvenli şekilde sanallaştırılmış x86 ortamlarına taşımak için tasarlanmış, yüksek performanslı, yönetimi daha az maliyetli ve daha kolay olan hizmetler sunuyor.
ETİKETLER : EMC SAP

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics