Genel 28 MART 2013 / 15:43

İTÜ Sözlük ATLAS ile sokaklar dile geliyor

İstanbul ve Barselona’da faaliyet gösteren tasarım ve proje evi The Hive Cluster bünyesinde 9 yıldır faaliyet gösteren interaktif sözlük projesi İTÜ Sözlük, sıradışı özellikleriyle lokasyon bazlı servis deneyimini bir üst seviyeye taşıyan İTÜ Sözlük ATLAS projesini hayata geçiriyor.

Ürettiği ve temsil ettiği projeler ile her ay 6 milyonun üzerinde internet kullanıcısına ulaşan The Hive Cluster bünyesinde yer alan İTÜ Sözlük yazarlarının 2004 yılından beri aktarmış oldukları tüm bilgileri dünya üzerindeki koordinatları ile buluşturan İTÜ Sözlük ATLAS projesi gerek mobil uygulamaları gerekse web uygulaması ile ulaşılabiliyor.

Sadece civardaki mekanları değil; iyisinden kötüsüne, göz kamaştırıcı deneyimlerden acı dolu tecrübelere kadar dünya üzerinde yaşanmış veya yaşanmakta olan her şeyin İTÜ Sözlük ATLAS ile cep telefonunuzda veya internet üzerinde bir tık uzağınızda bulunacağını belirten The Hive Cluster İcra kurulu başkanı Emre Dirağ İTÜ Sözlük ATLAS projesini “sokaklar dile gelecek” sözleri ile özetledi.

İTÜ Sözlük’den daha fazlası için: İTÜ Sözlük ATLAS

İTÜ Sözlük’ün yaratıcısı ve The Hive Cluster’ın ortaklarından Çağatay Gürtük ise 2004 yılından bu yana İTÜ Sözlük’de yaklaşık 100 bin kullanıcının 1 milyondan fazla konu hakkında 6.000.000’un üzerinde tanım yaptığını belirtirken İTÜ Sözlük’ün ayda ortalama 4.500.000 tekil ziyaretçiye ulaştığını yani Türkiye’nin internet nüfusunun yüzde 18’inin İTÜ Sözlük kullandığını belirtti. İTÜ Sözlük ile ayda 650.000’in üzerinde mobil kullanıcıya eriştiklerini sözlerine ekleyen Gürtük, İTÜ Sözlük ATLAS ile bu sayıyı çok daha yukarılara taşımayı hedeflediklerinin altını çizdi.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics