Genel 09 NİSAN 2012 / 11:07

Kamuda sinerji

Manşet haberimizde de okuyacağınız üzere BThaber Platform etkinliğimizin Ankara ayağı olan Kamuda BT Yönetimi adlı tam günlük toplantımız her yıl olduğu gibi bu yıl da yoğun ilgiye sahne oldu. Ankara etkinliklerinde görmeye alıştığımız simaların yanı sıra İstanbul’da faaliyet gösteren dostlarımız da etkinliğimize katıldı. İlk panelde ortaya çıkan sinerji konusu ve balık mı vermek, balık tutmayı mı öğretmek sorunsalı belki de etkinliğini amacını daha net açıklıyor. Şirket temsilcileri kamuda yapılan başarılı projelerin özellikle yurtdışında yeterince anlatılamadığını ve pazarlamasının yapılmadığının altını çiziyor, kamu tarafındaki dostlarımız ise projelerin henüz tam olarak olgunlaşamadığından bahsediyor.
Görünen o ki evet e-devlet uygulamaları tarafında çok başarılı işler yapıyor ve dünya çapında önemli projelere imza atıyoruz. Peki, bu projelerin tanıtımını ne kadar yapıyoruz, ya da bunlardan edindiğimiz bilgi birikimini yurtdışına ne kadar satabiliyoruz? Sanırım asıl mesele de bu.
ETİKETLER : Gündem Sayı:866
YORUMLAR
Tahsin Yılmaz 09 NİSAN 2012 / 17:00 0 0
Sorunsal... yetmiyor.... başarabiliyor muyuz... sinerji hani nerede...
Olumsuz yönü vurgulanan böylesi edatlardan kurtulabilmiş toplantılar yapamayacağız Fatih Bey.
Neden mi?
El-cevap 1) http://www.milatgazetesi.com/2012/03/28/modernetik-dikogami-ve-dijitallesme/ ve http://www.milatgazetesi.com/2012/04/04/modernetik-dikogami-ve-dijitallesme-2/ ve aynı portalde önümüzdeki Çarşamba yayımlanacak yazıdadır.
El-cevap 2) http://bilgitoplumu.wordpress.com/2012/04/02/ulkesi-ve-milletiyle-bolunmez-dijitallesme/
El-cevap 3) http://bilgitoplumu.wordpress.com/2012/04/02/modernetik-dijitallesme-ve-mevzuat/

Saygılarımla,

Tahsin Yılmaz
Bilgiişlem Uzmanı ve İşletme Yönetimi Danışmanı

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics