Genel 11 MART 2014 / 10:45

Kendi aranızda konuşun

Son günlerde yaşanan bilgi güvenliği zafiyetleri haberleri şirket yöneticilerinin korkulu rüyası oldu. Güvenlik zafiyetleri neticesinde şirketin mali yapısı, yönetim kararları, yeni stratejileri gibi rekabet açısından çok önemli bilgilerin rakip şirketlerin eline geçebilmektedir. Bunun sonucu olarak şirketler maddi manevi büyük zararlara uğrayabiliyor.PwC Global’in CIO ve CSO dergileriyle birlikte gerçekleştirdiği 2014 Küresel Bilgi Güvenliği Araştırması’na göre 9.600'den fazla yöneticinin katıldığı küresel araştırmaya göre, geçen 12 ay içinde saptanan güvenlik olaylarının sayısı bir yılda yüzde  25 oranında artış gösteriyor. Kurumlara saldırıların yüzde 14’ü rakiplerden gelmektedir.

SurGATE Labs CTO’su İsmail Yenigül bu tehditlere bir önlem olarak kurum içi güvenli haberleşme için Ar-Ge çalışmalarını hızlandırdıklarını belirtti. Yenigül “Bulut bilişime olan güven sorunundan dolayı firmalar alternatif çözüm arayışındalar. Günümüzde bulut tabanlı sosyal mesajlaşma çözümleri her geçen gün yaygınlaşmakta ve yeni hizmetler çıkmaktadır. Kurumsal bilgi güvenliği için bu platformlarda şirketin ticari sırlarını görüşülmemelidir. Çözüm olarak şirket bünyesinde çalışabilen bir sesli ve yazılı görüşme sunabilen çözümler konumlandırılmalıdır. Bu çözüm internet üzerinden SSL ile erişilebilir olmalı, kurum içi anlık haberleşme ve sesli görüşme(VoIP) desteği olmalıdır.” diyerek kurumların alması gereken önlemlere de değindi.
SurGATE Labs olarak SurGATE e-posta sunucu ile entegre şirket içi anlık iletişim özelliği sağlayan bir ürün geliştirmiştir. Bu ürün sayesinde tüm şirket çalışanları kendi arasında güvenli bir şekilde haberleşme yapabilmektedir.
Aynı zamanda SurGATE E-posta sunucumuz üzerinde bütünleşmiş VoIP servisi sunmak için geliştirmelere başladık. Geliştirme tamamlandığında şirket içi telefon görüşmelerinde GSM şebekesi yerine akıllı telefona kurulacak uygulama ile 3G internet üzerinden şifreli(SSL) sesli görüşme sağlanabilecektir.

 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN