Genel 11 EYLÜL 2013 / 14:27

Koç Coursera'yla işbirliği yaptı

Dünya çapında başarılı akademisyenlerin ders videoları internet Koç Üniversitesi ve  Coursera işbirliğiyle ile uluslararası alanda tanınmış akademisyenlerin ders videolarını Türkçe altyazılı olarak ücretsiz yayınlayacak. Koç Üniversitesi uluslararası akademisyenlerin ders videolarını paylaşacak.  İnternet üzerinden ücretsiz üye olan öğrenciler Coursera’ya giriş yaparak ilgilerini çeken derslerin hangi dilde çevirisinin yayınlanacağı hakkında güncellenmiş bilgileri takip ederek, o dersi izleyebilecek. Rusça, Portekizce, Türkçe, Japonca, Ukrayna, Kazakistan ve Arapça çeviri yapılan diller arasında yer alıyor.
Üniversitelerle yaptığı işbirlikleriyle akademik disiplinlerini genişleten Coursera, mühendislik, beşeri bilimler, tıp, biyoloji, sosyal bilimler, matematik, fizik, işletme, hukuk alanlarında küresel çeviri ortakları aracılığı ile belirlediği konu başlıklarında ders içeriklerini paylaşıyor.
Şu anda Coursera’da Türkçe altyazılı üç ders bulunuyor. Pennsylvania Üniversitesi öğretim üyesi Doç. Dr. Kevin Werbac’ın “Gamification”, Stanford Üniversitesi’nden Doç Dr. Scott Klemmer’ın “Human Computer Interaction” ve Wesleyan Üniversitesi’nden Scott Higgins’in “Hollywood Historical Film” başlıklı ders videoları şu uygulamanın öncüleri.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics