Genel 11 MART 2018 / 14:39

Kripto para üretirken ısınma tasarrufu sağlamak mümkün

Qarnot adlı şirket kripto madenciliği yapan ve yüksek ısıya sahip cihazlara yoğunlaşan bir teknoloji geliştirdi. Şirket, QC-1 ''kripto ısıtıcısı'' ürünüyle yüksek elektrik tüketimiyle çıkartılan kripto paraların yanında kullanıcıların ısınma masraflarından tasarruf etmesine olanak sağlıyor. Ürün aynı zamanda birçok kripto paranın üretilmesine olanak sağlıyor.

2010 yılından bu yana  sunucuların ürettiği ısıyı tasarrufa çevirme amacıyla çalışan Qarnot, yaptığı açıklamayla asıl işlerinin bu olmadığını fakat bir yandan kripto para üretirken bir yandan da ısınma masraflarınızdan tasarruf edeceğinizi söylüyor. Kulağa ilginç gelen bu ürün radyatöre benziyor ve oldukça şık bir tasarımla evinizin bir köşesinde durabiliyor. QC-1, siyah ızgaraları ve ahşap olan bir çerçeveye sahip. Cihaz sıcaklığını, 60MH/s'ye kadar çıkabilen iki adet Sapphire Nitro + Radeon RX 580 ekran kartı ile alıyor.

QC-1 ile diğer kripto paraları üretmek mümkün

Şirket, cihazla ilgili olarak ''kusursuz sessizlik'' ifadelerini kullanıyor. Çünkü cihazın içinde fan veya sabit sürücü bulunmuyor. Cihaz, Etherium üretimi için tasarlanmış olsa  da Litecoin ve diğer kripto para birimlerini üretmek için kullanılabiliyor. Ayrıca kullanıcılar, hesaplarını izleyebildiği mobil uygulama sayesinde ''ısıtma yükseltici modunu'' etkinleştirebilirler.

QC-1 Türkiye fiyatı ne kadar?

QC-1, şuan da 2900 Euro yani 13600 TL gibi bir rakamla alıcı bulabiliyor. Şirketin yaptığı açıklamada cihazların parça parça üretileceği belirtiliyor. Buna göre 20 Mart'dan önce sipariş verenlerin ürünlerine 20 Haziran'dan önce kavuşmaları mümkün.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics