Genel 20 ŞUBAT 2013 / 18:17

Kurumsal depolamada yeni eğilimler

NetApp, 19 Şubat’ta merkezi Kaliforniya, Sunnyvale’de Küresel Medya Zirvesi adlı bir etkinlik düzenledi. Etkinlikte dünyanın farklı ülkelerinden toplam 35 gazeteci yerini alırken Türkiye’den ise sadece BThaber etkinliği takip etti. Etkinlik, NetApp Başkanı ve CEO’su Tom Georgens’in açılış konuşmasıyla başladı.

Konuşmasında kurumsal depolama alanında flash ürünlerin dinamikleri belirlemeye başladığını belirten Georgens, bu alanda gerçekleştirilen inovasyonun endüstriye de yansıdığını ve artık katıhal diski-SSD ürünleri sayesinde veri altyapı sistemlerinin daha çevik bir hal aldığını belirtti.

NetApp olarak 2012 yılındaki büyüme oranlarına dikkat çeken Georgens, “Bir önceki yıla göre 2012 mali yılında gelirlerimiz yüzde 22 oranında büyüyerek 6.23 milyar dolar seviyesine çıktı. Faaliyet gösterdiğimiz alanlarda lider olma hedefimiz devam ediyor. Sahip olduğumuz 5.48 milyar dolarlık nakit para Ar-Ge ve inovasyona yatırım yapmamızı daha da kolaylaştırıyor. 2013 yılında da benzer başarıları tekrarlayacağımızı düşünüyorum” dedi.

Georgens’in ardından NetApp Ürün Operasyonlarından Sorumlu Başkan Yardımcısı Manish Goel, Flash disklerle yenilik konulu bir sunum yaptı. Sunumun ardından Manish Goel’in moderatörlüğünü yaptığı Flash disk paneline geçildi. Panelde IDC Katıhal Diskleri Araştırma Direktörü Jeff Janukowicz, Kaliforniya Merkez Çocuk Hastanesi Başkan Yardımcısı ve CIO’su Kirk Larson ile NetApp Kıdemli Başkan Yardımcısı ve CIO’su Brian Pawlowski yer aldı.

Etkinlikle ilgili haberimizin detaylarını BThaber'in 25 Şubat'ta yayınlanacak yeni sayısında okuyabilirsiniz.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics