Genel 07 MAYIS 2013 / 10:50

Logo, Netsis’e ortak oluyor

Kısa süre önce İngiliz ortak sahibi olan Logo Yazılım, Netsis Yazılım’dan hisse alarak ortak olacağını duyurdu.

Nisan ayında 48 milyon lira karşılığında şirketin yüzde 34.6’sını EAS Solutions SARL’a satan Logo Yazılım, bir başka yazılım şirketi Netsis’e ortak olacak. Halka açık olan şirket, KAP’a yapılan açıklamada şu ifadeleri kullandı:
Şirketimiz ile Netsis Yazılım Sanayi ve Ticaret A.Ş. arasında, Netsis Yazılım Sanayi ve Ticaret A.Ş.’den hisse alımı ile ilgili olarak bağlayıcı olmayan ön görüşmelere başlanmıştır. Bu görüşmelerin sonucu olan somut gelişmeler daha sonra kamuya, usulüne uygun olarak açıklanacaktır.

Bu açıklamanın ardından Logo Yazılım Yönetim Kurulu Başkanı Tuğrul Tekbulut, Twitter hesabından Netsis Yazılım Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ihlamur ile imzaladıkları niyet anlaşması sonrasında bir fotoğraf paylaştı.

Yüzde 29.6’sı halka açık olan ve 25 milyon lira sermayesi bulunan Logo Yazılım’ın Borsa İstanbul’da dün oluşan fiyatlarla piyasa değeri 115 milyon liranın üzerinde bulunuyor. 1984 yılında kurulan ve 2000 yılında halka açılan Logo Yazılım, özellikle KOBİ ve sektörel firmalara yönelik çözümler üretiyor ve ürünleri 41 ülkede satılıyor.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics