Genel 22 EKİM 2013 / 16:19

M-devletten yatırım tanıtım uygulaması geldi

T.C. Başbakanlık Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı, mobil Invest in Turkey uygulamasıyla potansiyel yatırımcıları Türkiye' deki koşullar, teşvikler ve uygulamalar hakkında bilgilendiriyor.Invest in Turkey’nin resmi mobil uygulaması, potansiyel yatırımcılara Türkiye'nin iş ve yatırım ortamıyla ilgili geniş kapsamlı ve güncel bilgileri kullanım kolaylığıyla sunuyor. Android ve iOS cihazlar için uygun olan uygulamanın Türkçe ve İngilizce takip edilmesi mümkün.

TYDA Türkiye’de yatırım yapmak isteyen yurt dışındaki yatırımcılara yatırımlarına yönelik her tür desteği sunan, doğrudan Başbakanlığa bağlı bir kuruluştur. Invest in Turkey uygulamasında, Türkiye ile ilgili temel istatistiksel bilgilerin yanısıra yatırım potansiyeli en yüksek sektörleri ve yatırım türlerine göre genel teşvik sistemine yönelik bilgiler. Türkiye’de oturma ve çalışma izni almak, iş kurmak ve ticari sicil kaydı yaptırmak için yabancılara yönelik prosedürler, gerekli belgeler ve tüm vergiler hakkında kapsamlı bilgiler sunuyor. İş gücü piyasası karşılaştırmaları, Uluslararası Doğrudan Yatırım  girişleri hakkında yıl, sektör ve ülke bazında bilgiler yer alıyor.

Türkiye’deki teknoparklar, sanayi bölgeleri ve serbest bölgelerin yatırımcılara sunduğu olanaklar ve avantajlar. Yürürlükteki tüm yatırım mevzuatı, ilgili kanun, kararname ve diğer resmi belgeler, TYDTA' nın destek verdiği ya da aktif olarak rol aldığı yatırım projeleri ve iş birliği anlaşmaları, Türkiye’nin yatırım ve iş ortamının yanı sıra ülkedeki ekonomik gelişmeleri yansıtan günlük haberler.

Yatırımcılar artacak

Simternet Genel Müdürü Ataol Ay, “Projemiz, Dünya Bankası’nın Nisan 2012’de yayınladığı ve yatırım ajanslarını değerlendirdiği raporda Avrupa ve Asya Merkez olarak değerlendirilen bölgede en iyi web sitesi olarak gösterilmişti.” diyen Ay, aynı başarının mobil uygulamalarda da tekrarlanacağına olan inancını dile getirdi ve ekledi: “Mobil uygulamanın tanıtımının ardından Türkiye’ye gelecek yatırımcıların da sayısının paralel olarak artacağına inanıyoruz.”

 

 

 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN