Genel 04 MAYIS 2018 / 10:51

Microsoft, Google Chrome'un kitlenme sorununu ortadan kaldırıyor

Son zamanlarda pek çok Windows 10 kullanıcısı, Chrome tarayıcılarının donduğunu hatta bazen bilgisayarlarının kilitlendiğini belirtiyordu. Bu konuda açıklama yapan Microsoft, Chrome’un donmasına neden olan Windows 10 hatasını çözeceklerini açıkladı.

Windows 10, kısa bir süre önce yeni güncellemesini kullanıcılara sunmuştu. Ancak bu güncelleme bazı kullanıcıların hoşuna giderken bir yandan da büyük bir sorunu beraberinde getirdi. Chrome donmaları ile başları dertte olan Windows 10 kullanıcıları, kimi zamanda bilgisayarlarının kilitlendiğini ve kapandığını ifade ettiler.

Gelen bu şikâyetler sonucu konuyla ilgileneceğini açıklayan Microsoft, önümüzdeki haftalarda hazırladıkları yama ile bu sorunun üstesinden geleceklerini kullanıcılara duyurdu. Bunun yanı sıra kullanıcılarına bir de öneride bulunan firma, sorunu çözecekleri güne kadar kullanılabilecek bir yöntemden bahsetti.

Bu noktada sorundan muzdarip bilgisayar kullanıcıları Windows logo tuşuna basabilir, tablet kullanıcıları sayfayı yenilemek için ekranı aşağı doğru çekebilir, Dizüstü bilgisayar kullanıcıları ise kapağı kapatıp geri açabilirdi. Son derece amatör bir çözüm yöntemi sunan Microsoft’un bir an önce bu hatayı çözmesi, marka değeri açısından da önemli olacaktır.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics