Genel 03 OCAK 2013 / 14:34

Microsoft R2 Studios'u satın aldı

Microsoft, Xbox’ın satış rakamlarını artırmak için, ev eğlence sistemleri üzerine yeni bir girişim olan R2 Studios’u satın aldı.

Wall Street Journal’ın haberine göre Microsoft, Apple ve Google’ı geride bırakarak, ev eğlence teknolojisi girişimi R2 Studios’u  satın aldı. Bu satınalma işlemi Microsoft’un Xbox platformunun satışlarını artıracak bir gelişme olarak yorumlanıyor.

Kullanıcılara bilgisayarlarında televizyon izleme imkanı veren Sling Media’nın kurucusu Blake Krikorian tarafından Mayıs 2011’de kurulan R2 Studios, televizyon ve görüntü teknolojileri üzerine çalışmalar yapıyor. Şirketin iş alanı, Xbox’ın televizyon eğlencesi unsurlarını konsola ekleme hedefleriyle paralellik gösteriyor.

Wall Street Journal’ın iddiasına göre şirket Microsoft’tan önce Apple ve Google’la da müzakerelerde bulunmuştu. Microsoft, R2 Studios’u satın alarak eline birkaç patent daha geçirmiş oldu. Satınalmayla ilgili ayrıntılar açıklanmamakla birlikte, Microsoft konuyla ilgili herhangi bir açıklamada bulunmadı.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN