Genel 16 TEMMUZ 2014 / 12:01

Milli Piyango ihalesini kazananlar belli oldu

Milli Piyango ihalesini Net Şans – Hitay Ortak Girişim Grubu (OGG) kazandı. Milli Piyango İdaresi’ne ait olan “şans oyunları lisansı kullanım hakkı” ihaleyle birlikte 10 yıl süreyle Net Şans – Hitay OGG’ye devrediliyor.

Kamuoyunun uzun süredir gündeminde yer alan Milli Piyango “şans oyunları lisansı kullanım hakkı” ihalesi, 15 Temmuz 2014 Salı günü Ankara’daki T.C. Başbakanlık Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’nda gerçekleştirildi. Tekliflerin 27 Haziran 2014 Cuma günü verildiği ve Milli Piyango’nun lisans devri yöntemiyle özelleştirilmesine yönelik ihalede kazanan taraf, Net Holding grup şirketi Net Şans Oyunları Yatırım A.Ş. ve Hitay Yatırım Holding A.Ş.’nin oluşturduğu Ortak Girişim Grubu (OGG) oldu. İhaleye teklif verenler arasında Turkish Lottery Holding ve Erg-Ahlatcı OGG de bulunuyordu.

İhalenin tamamlanmasıyla birlikte, düzenleme hakkı Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğü’ne ait olan Milli Piyango, Hemen Kazan, Şans Topu, On Numara, Süper Loto ve Sayısal Loto adlı şans oyunları ile ilgili mevzuat çerçevesinde izin verilebilecek olan benzer şans oyunlarının lisansı 10 yıl süreyle ve bir bütün olarak Net Şans - Hitay OGG’ye devrediliyor.
 Net Şans Oyunları Yatırım A.Ş. adına açıklamalarda bulunan Net Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve Grup CFO’su Orlando Kalumenos şunları söyledi: “Ülkemizin en önemli kurumlarından biri olan Milli Piyango İdaresi’ne ait şans oyunları ihalesi bizim açımızdan başarıyla sonuçlandı. Bu süreçten olumlu sonuçla çıkmanın büyük mutluluğunu yaşıyoruz. 10 yıl süreyle değerli ortağımız Hitay Yatırım Holding ile çok başarılı işlere imza atacağız. Ülkemizin bu değerli kurumunu yurtiçinde daha da aktif hale getirmek için yüksek teknolojiyi kullanarak çalışacağız. Milli Piyango’nun mevcut değerlerini korumak ve zenginleştirmek, var olan altyapıyı daha yüksek seviyelere getirmek ve mevcut bayi ağını daha da güçlendirip yaygınlaştırmak için yatırımlar yapacağız. Yenilikçi ve dinamik bir yaklaşımla, teknolojiyi kullanarak internet ve mobil cihazlara da uygun daha iyi hizmet sunacağız. Mevcut sisteme yeni oyunlar dahil edeceğiz. Bunları yaparken sorumluluğumuzun bilincindeyiz. Tüm bunları, sorumlu oyun ilkelerine uygun olarak kamunun katkı payını artırmaya yönelik çalışmalarla gerçekleştireceğiz. İhale sürecinde, emeği geçen arkadaşlarımıza, değerli ortağımız Hitay Yatırım Holding’e, Amerikalı çözüm ortağımız Scientific Games’e, ilgili kurum yetkililerine ve ihaleye katılan diğer katılımcılara teşekkürlerimizi sunuyoruz,” dedi.

 "Sorumlu oyun ilkesini ve etik değerleri her zaman ön planda tutacağız."

Hitay Yatırım Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Emin Hitay, ihaleyi kazanmaktan dolayı mutluluk duyduklarını dile getirerek, Milli Piyango’ya yenilikçi bir anlayışla yaklaştıklarını belirtti. Hitay, “Milli Piyango bugün itibarıyla yaklaşık 2,5 milyar TL ciroya sahip. Milli Piyango’yu ileriye taşıyacak ve oyunları daha da yaygınlaştıracak yenilikçi bir anlayışla hareket edeceğiz. Mevcut bayi kanalı için daha fazla değer yaratırken, günümüz teknolojisinin sunduğu online ve mobil platformları da etkin bir şekilde kullanacağız. Hedeflerimiz büyük ve bu yolda ilerlerken ‘sorumlu oyun’ ilkesini ve etik değerleri her zaman ön planda tutacağız. Bugün baktığımızda Milli Piyango aynı zamanda kamuya yüz milyonlarca lira doğrudan kaynak aktaran bir kurum. Bu nedenle, üstlendiğimiz sorumluluğun bilincindeyiz ve bu hususu hassasiyetle göz önünde bulunduracağız. Tüm ihale sürecindeki yapıcı tutumlarından dolayı T.C. Başbakanlık Özelleştirme İdaresi Başkanlığı ve Milli Piyango Genel Müdürlüğü yöneticilerine teşekkür ediyorum. Net Holding’deki kıymetli dostlarımıza da teşekkür ve tebriklerimi sunuyorum,” şeklinde konuştu.

Milli Piyango ihalesini kazanan Net Şans - Hitay Ortak Girişim Grubu’nda Net Şans Oyunları Yatırım A.Ş.’nin yüzde 90, Hitay Yatırım Holding A.Ş.’nin yüzde 10 oranında ortaklığı bulunuyor.

 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics