Genel 20 ŞUBAT 2017 / 10:54

Mitsubishi’den 5 tenis kortundan büyük ekran

Teknoloji öncüsü Mitsubishi Electric, Hong Kong’da bulunan SOGO Alışveriş Merkezi’nin dış cephesine beş tenis kortundan daha büyük ve altı dikey görüntüyü Full HD olarak gösterebilen bir Diamond Vision ekranı kurmaya hazırlanıyor.

Kurulumuna Şubat ortasında başlanması ve 1 Ekim Çin Ulusal Günü’nde devreye alınması planlanan ekranın, Hong Kong’un en büyük ve en yüksek çözünürlüklü Full HD LED ekranı olması bekleniyor.

 

Dünyanın ilk büyük ölçekli Diamond Vision LED videowall ekranını 1980’de Los Angeles'ta izleyicilerin karşısına çıkaran ve 2010 yılında dünyanın en uzun videowall ekranı ile Guinness Rekorlar Kitabı’na giren Mitsubishi Electric, şimdi de Hong Kong’un en büyük ve en yüksek çözünürlüklü Full HD LED ekranını kurmak için hazırlanıyor.

Hong Kong’un en büyük alışveriş merkezi SOGO Hong Kong’un dış cephesine büyük bir Diamond Vision ekranı kurmak için SOGO Hong Kong Co. Ltd.’den sipariş aldığını açıklayan Mitsubishi Electric, kurulumuna Şubat ortasında başlayacağı ekranı, 1 Ekim Çin Ulusal Günü’nde devreye almayı planlıyor. 19 metreye yaklaşık 72 metrelik ölçüleriyle beş tenis kortundan daha büyük olacak ekran, altı dikey görüntüyü Full HD olarak (G 1.080 piksel x Y 1.920 piksel) gösterebilecek olmasıyla dikkat çekiyor.

 

Yatayda ve dikeyde geniş açılı izlenebilirlik

Alışveriş merkezinin statik mega-billboard’unun yenilenmesi projesinde, Mitsubishi Electric’in Diamond Vision ekranı hem yüksek kontrast hem de yatayda ve dikeyde sunduğu geniş açılı izlenebilirliği nedeniyle tercih edildi. Şirketin şu anda kullandığı konvansiyonel ekranlardan yüzde 50 daha fazla kontrasta sahip olan bu ekran, yandan ve güneş ışığı altında yakından kolaylıkla izlenebilecek.

Standart 45 derecelik ekranlarla kıyaslandığında dikeyde 80 derecelik bir görüş açısıyla izleme imkânı sunacak olan Diamond Visionekranda, Mitsubishi Electric’in kapatıldığında parlaklığı azaltan ve açıldığında kontrastı arttıran tescilli siyah paketli özel LED çipleri kullanılacak. Ayrıca kısa gölgelikleri sayesinde, güneş ışığı ekrana vurduğunda kontrast bozulması minimum düzeye indirgenecek.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics