Genel 11 EYLÜL 2013 / 11:32

Mobil oyun Papy çerezi sevdirecek

Akıllı telefon ve tablet uygulamaları, markaların müşterilerini sadece bilgilendirmek için kullandıkları bir alan değil, potansiyel müşterilerinin tüketim alışkanlıklarını oluşturdukları bir mecra.Papy

Papağan Kuruyemiş, akıllı telefon ve tabletler için geliştirdiği oyunla çocukları kuruyemiş ürünleriyle ilgili bilgilendirmeyi de amaçlamış.Papy, eğitici-zeka oyunu kategorisinde  10 seviyeli bir oyun. Oyunun başında ve seviye geçişlerinde kuruyemiş çeşitleri tanıtılıyor, özellikleri ve faydaları anlatılıyor.

Telefonlar iletişim platformuna dönüştü
“Hayat artık internet bağlantılı mobil cihazlar üzerinden akıyor” diyen Papağan Kuruyemiş Genel Müdür Yardımcısı Ali Murat Çakan, “Telefonlar artık sadece konuşmak için kullanılan cihazlar olmaktan çıkıp, birer bilgilendirme ve iletişim platformu haline geldi. Tabletler de giderek daha yaygın ilgi görüyor. Bu mobil platformlar içinde biz de yer almak istedik. Bunu yaparken de eğlenceli bir formata odaklandık ve böylece ortaya Papy çıktı. Papy, AppStore ve Google Play’den ücretsiz olarak cep telefonlarına ve tabletlere indirilebiliyor.

Mobil oyunlarla müşteri alışkanlıkları yönetimi

Bu ilginç uygulama akıllı telefonların kullanım amaçları günden güne artıyor. Pazarlama stratejilerinin gelişmesine paralel olarak akıllı telefon ve tabletlerin yaygın bir mecra olarak kullanılmaya başlandı. Bu yeni mecrada mobil uygulamaların işlemleri hızlandırması,  reklam ve bilgilendirme çalışmalarının daha kolay gerçekleştirilmesi, sembol dilinin daha yaygın kullanılmasıyla logo ve sloganlar üzerinden marka kimliklerinin pekiştirilmesi gibi bazı pazarlama çıktılarının yanısıra bu örnekte gördüğümüz gibi oyunlarla da, potansiyel müşterileri eğitmek, bilinçlendirmek, tüketim alışkanlıklarını yönlendirmek mümkün.  Uzun vadede müşteri alışkanlarını bazı uygulamalarla yönlendirmek  fikri çok yeni bir fikir değil. Ancak bu araçların içine mobil oyunların dahil olması ve yerleşmesi, her üreticinin kendi ürününü müşteri kitlesinin tabanına yerleştirmesine  imkan verecek gibi görünüyor.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics