Genel 04 KASIM 2012 / 17:21

Mobil savaşları kaldığı yerden devam ediyor

Çıktı çıkacak, geldi gelecek derken mobil dünyada taşları yerinden oynatması beklenen Windows 8 nihayet piyasaya çıktı. Pazarlama stratejilerini Android’le sınırlamak istemeyen HTC, LG gibi küçük oyuncular ve tüm geleceğini Windows 8 üzerine kuran ya da öyle görünmesi isteyen Nokia ürünlerini arka arkaya pazara sunuyor. Bu pazarın tartışmasız en güçlü oyuncusu Apple ise Steve Jobs’un her gidişinden sonra yaşadığı krizli günlere doğru koşarak ilerliyor zira iPad mini ve iPhone 5 satış olarak başarılı bir grafik yakalasa da teknolojik olarak yeterli değil ve kullanıcıların bir sonraki marka tercihleri Apple olmayacak gibi görünüyor. Ayrıca bu defa Steve Jobs’un dönme gibi bir durumu da yok.
Kapalı kapılar ardında konuşulan ise Windows 8’in Bill Gates tarafından bizzat geciktirildiği. Bence bu işin ironisi ve tamamen dedikodu ama üzerine düşünmemek de olmazdı. Ayrıca ben de olsam en iddialı ürünümü piyasaya sürmek için kadim dostum ve ortağım da olsa pazarlama dehasıyla başa çıkamadığım Steve Jobs’un etkilerinin Apple’dan silinmesini beklerdim. Umarım iyi olanın kazanacağı ama en sonunda biz kullanıcıların “galip geleceği” bir mücadele olur.
ETİKETLER : Gündem Sayı:894
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN