Genel 09 OCAK 2013 / 11:24

Nesilleri buluşturan fotoğraf yarışmasıTürkiye hijyenik ürünler pazarından  Ontex’in üç nesle hitap eden ürünlerinden yola çıkarak geliştirdiği “Nesiller Boyu Gülümseyin” isimli fotoğraf yarışmasında ödül alacak eserleri ünlü fotoğraf sanatçıları Ara Güler, Erdal Yazıcı ve Yusuf Darıyerli belirleyecek.

Başvuruların www.nesillerboyugulumseyin.com adresinden yapılacağı yarışmaya, en az iki nesli bir arada görüntüleyen dijital veya dijital ortama aktarılmış fotoğraflar kabul edilecek.  12 Aralık 2012’de başlayan ve 15 Mart 2013 tarihine kadar devam edecek yarışmaya katılmak isteyenler renkli veya siyah-beyaz olmak üzere en fazla dört eser gönderebilecek. Canped, Canbebe ve Helen Harper’ın hikâyelerinden yola çıkarak düzenlenen fotoğraf yarışmasında nesiller arasındaki mutluluğun, sevginin ve güvenin kişilerin gülümseyen yüzünden fotoğraf karelerine yansıması hedefleniyor.

Yarışmaya katılacak eserler, ünlü fotoğraf sanatçıları Ara Güler, Erdal Yazıcı ve Yusuf Darıyerli’nin yanı sıra Ontex Pazarlama Müdürü Müge Hasbay Öztunç ve Ontex Canped Ürün Yöneticisi Doğa Desen Yılmaz’ın bulunduğu seçici kurul tarafından değerlendirilecek. Yarışma sonucunda birinci seçilen eserin sahibine 6 bin TL, ikinci esere 4 bin TL, üçüncü esere 2 bin TL ödül verilecek. Mansiyon alan eser sahibi ise 750 TL ile ödüllendirilecek.

Nesiller Boyu Gülümseyin Fotoğraf Yarışması’nda instagram kategorisi de olacak. #nesillerboyugulumseyin hashtag'i ile fotoğraflarını etiketleyerek www.nesillerboyugulumseyin.com adresindeki instagram bölümüne ekleyenler, sadece instagram kategorisinde yarışmaya katılabilecek. Instagram katılımcıları arasında birinci seçilecek esere de Lomography fotoğraf makinesi hediye edilecek.

Yarışmaya gönderilecek fotoğrafların JPEG formatında, 300dpi çözünürlükte ve kısa kenarı 2400 pikselden küçük olmayacak boyutta www.nesillerboyugulumseyin.com  adresine yüklenmesi gerekiyor.

Son katılım tarihi 15 Mart 2013 olan ’nda seçici Kurul değerlendirmesi 18 Mart 2013’te yapılacak. Sonuçları 20 Mart 2013’te açıklanacak Nesiller Boyu Gülümseyin Fotoğraf Yarışması’nın ödül töreni ve sergi ise 19 Nisan 2013 tarihinde gerçekleşecek.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics