Genel 02 NİSAN 2018 / 11:57

Netflix, özel film şirketini satın alma yolunda ilerliyor

Netflix, Hindistan'ın en büyük film şirketinden biri olan EuropaCorp'i satın almaya hazırlanıyor. Şirket, geçtiğimiz yıl en pahalı bağımsız film olan Valerian'ı sinema sektörüyle buluşturmuştu.

EuropaCorp, 1996 yılında Luc Besson tarafından kurulmuş bir film şirketi olarak kuruldu. Avrupa'nın en büyük Hindistan film stüdyoları arasında gösterilen firma, daha önce Lucy ve Hitman gibi başyapıtların altına imzasını atmıştı. Fakat son yıllarda maddi olarak büyük sıkıntılar çeken şirket, Amerikan sinemasından uzaklaşarak Fransız filmleri sektörüne geri dönmek zorunda kaldı.

Netflix ise, EuropaCorp'un yaşadığı bu sıkıntılı dönemi fırsata çevirmek istiyor. İki dev şirket satın alma görüşmeleri için Ocak ayından bu yana masaya oturuyorlar. 4 aylık sürecin sonunda şirketler artık toplam satın alma bedeli hakkında konuşmaya başladı.

Yapılan görüşmeler sonucunda henüz somut bir adım atılmadığı için satın alma bedeliyle ilgili bir bilgi paylaşımı söz konusu değil. Fakat, Netflix ile EuropaCorp arasında anlaşma sağlanması halinde diğer bir deyişle Netflix film stüdyosunun yeni sahibi olursa, Luc Besson, yaratıcı çalışmalarına devam edecek. Netflix ise Luc Besson gibi biriyle çalıştığı için daha da kaliteli işlere imza atacak.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics