Genel 08 TEMMUZ 2014 / 16:50

Nettop arazi toplulaştırmaya hız katıyor

Arazi Toplulaştırma Çözümü Nettop’un yeni ve geliştirilmiş özellikleri, 26 Haziran’da Bilkent Cyberpark’ta gerçekleştirilen Arazi Toplulaştırma ve Hidroloji Çalıştayı’nda anlatıldı.Türkiye’deki küçük, parçalı ve dağınık araziler şeklindeki tarım işletme yapısının yeniden düzenlenerek daha az zaman, iş gücü ve sermaye kullanımının sağlanması amacıyla başlatılan arazi toplulaştırması 2002 yılında hız kazanmaya başladı. Özellikle 2009 yılından sonra GAP projesi ile büyük bir ivme kazanarak 59 ilde 5 milyon hektar alanı kapsayan bir proje durumuna geldi.

TAKBİS bütünleştirmesi de gerçekleştirildi
Netcad’in Türkiye’de halen yoğun bir şekilde devam eden toplulaştırma faaliyetlerinde kullanılan yazılımı Nettop’un yeni özelliklerini tanıttığı çalıştaya; özel sektörde toplulaştırma alanında proje üreten çok sayıda firma temsilcisi de katıldı. Netcad Teknik Hizmetler ve Eğitim Müdürü Tunç Emre Toptaş, Nettop’un TAKBİS bütünleştirmesi, çaplı yer teslim tutanağı hazırlama, blok içi tahsislerde dengeleme, sabit tesislerin işlenebilmesi gibi pek çok gelişmiş özelliğini katılımcılara anlattı. Çalıştayda ayrıca programın yeni versiyonu Nettop 9.0’a ilişkin planlanan yeni özellikler hakkında da bilgi verildi.

 

 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN