Genel 07 MART 2014 / 09:53

Nexum çalışanlarından jest

Nexum, internetin ve sosyal medyanın gücünü kullanarak sosyal değerlere sahip çıkma amacıyla hazırladığı çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. Hazırladığı özel bir video ile 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı.

Sahip olunan güzelliklerin, özgürlüğün, zerafetin ve gücün kaynağı kadınlara ithaf edilen video çalışma kapsamında Nazım Hikmet’in ‘Kadınlarımız' şiiri Nexum’un erkek  çalışanları tarafından  seslendirdi.

Nexum yönetici ortağı Filiz Behrendt, yaşadığımız yüzyılda gelişmişlik göstergeleri ne kadar artarsa artsın kadına ve insana saygı konusunda hala atılması gereken önemli adımların olduğunu vurguladı. Behrendt, hem Türkiye’de hem de yurtdışında projeler geliştiren bir şirket olarak evrensel değerlere sahip çıkmayı en önemli değerleri arasında gördüklerini söyleyerek internetin ve sosyal medyanın gücünü sosyal yaraların kapanması için kullanma fikrinden hareketle 2013 yılında #8martsonsuztweet uygulamasını yaptıklarını, bu yıl Türkçe’nin en büyük ustalarından Nazım Hikmet’in Kadınlarımız şiirini seslendirme projesini gerçekleştirmeye karar verdiklerini belirtti.

Videoya http://www.nexumcreative.com/nexumsocial/kadinlarimiz/ linkinden ulaşabilirsiniz.