Genel 27 MART 2014 / 17:02

NVIDIA ve VMware bulutların üzerine çıkıyor

Masaüstü sanallaştırmayı girişimlerde bütün potansiyeliyle kullanmak isteyen NVIDIA ve VMware  NVIDIA GRID teknolojisinin bulut aracılığıyla sunulan sanallaştırılmış masaüstlerinde ve uygulamalarda 3D grafik imkanı sağlamak için VMware Horizon DaaS Platformunda kullanılabileceğini GPU Teknoloji Konferansı 2014’te duyurdu.


Bu birleşimle hizmet sağlayıcılara mühendislik şirketleri, otomobil üreticileri, film stüdyoları ve perakende tasarımcılar gibi görsel bilişim ihtiyacı olan müşterilere zengin grafik içerikli masaüstleri ve uygulamalar sunma imkanı veren endüstrideki tek çok-kullanıcılı masaüstü hizmeti (DaaS) platformu sağlanıyor.

DaaS, herhangi bir zamanda herhangi bir yerdeki bağlantılı aygıtta çalışan kullanıcılara grafik yoğun 3D uygulamalar sunarak farklı yerlerde bulunan proje ekipleri veya yükleniciler için mobil erişim ve uzaktan işbirliği imkanı tanıyıp üretkenliği iyileştirebilir. Çoklu-kullanıcı bir yazılım uygulamasının tek bir durumunun çok sayıda müşteriye hizmet etmesini sağlayarak hareketleri çabuklaştırıp maliyetleri düşüren bir yazılım mimarisi.

NVIDIA’da Profesyonel Görselleştirme ve Tasarım Genel Müdürü Jeff Brown’un ifadesine göre, “NVIDIA GRID teknolojisi sanallaştırılmış görsel bilişimin kapılarını tüm dünyadaki girişimlere açmıştır. VMware ile beraber çalışarak müşterilere yerinde sanallaştırılmış ortamlar aracılığıyla veya bulutta GPU bilgisayar gücüne esnek erişim olanağı sunuyoruz. Böylece şirketlerde çalışanların üretkenliği artarken donanım kaynakları verimli biçimde yönetilecek.”

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics