Genel 31 MAYIS 2018 / 13:12

Nvidia yeni ofisi ile 70.000 m2 alana yayılacak

Teknoloji devlerinin çalışma alanları büyük önem taşıyor. Özellikle Apple gibi dev firmalar artık birçok özellik barındıran ofislerde çalışıyor. Bu merkez binaları trendine Nvidia'da uyacak.

Nvidia'nın şuan ki merkez binası olan Endeavor binası 22.000 m2 alana sahip. Fakat Nvidia Santa Clara Kaliforniya’da inşa edeceği yeni  binasını bekleyişe geçti. Yeni inşa edilecek olan bu bina Endeavor’un 3 katı büyüklüğünde olacak. Yaklaşık 70.000 m2 alanı kaplayacak binanın ismi eski bir uzay aracından geliyor: Voyager!

Nvidia’nın 2017’de açılışını gerçekleştirdiği Endeavor,  Nvidia işlemcisi modelini taşıyordu. Yeşil ve keskin açılarla ayrı bir görünüm yaratmaya çalışmışlardı. Voyager'den gelen ilk görsellere göre bina, yine aynı şekilde Nvidia işlemcileri hatlarından oluşacak.

Endeavor binasının yanına inşa edilecek olan Voyager ile beraber yaklaşık yüz bin metrekare alanı kapsayan bir alan Nvidia’nın merkezini oluşturmuş olacak. Her ne kadar “devasa” olsa da toplam bu büyüklük ile Nvidia’nın ofis alanı Apple’ın Cupertino’daki yeni merkez ofisi olan Apple Park’ın yarısı yarısından bile küçük bir alan. Nvidia’nın dünya genelinde yaklaşık 11.500 çalışanı bulunuyor ve Santa Clara’daki ekibi 5 bin kişilik. Yeni yapılan binanın Nvidia’nın büyüyen mühendis ekibine ev sahipliği yapması amaçlanıyor.

İlk binasında olduğu gibi Gensler mimarlık ofisi ile çalışan Nvidia’nın binasını Devcon inşaat firması yaklaşık 3,5 yılda tamamlamayı hedefliyor. İnşaatın yapımına önümüzdeki ay başlanması planlanıyor.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics