Genel 15 NİSAN 2013 / 13:56

Odeabank altyapı işlemlerini tamamladı

Bank Audi'nin Türkiye'deki iştiraki Odeabank, teknolojik altyapısının kurulumunu Netaş ile işbirliği yaparak, hedeflenen süre içerisinde tamamladı.     

Projenin, banka tarafından planlanması,  yönetilmesi ve hayata geçirilmesi sürecine destek veren Netaş, OdeaBank’a,  bankacılık sektöründe ihtiyaç duyulan donanım, iletişim ve veri güvenliği altyapısı için, Intertech ile işbirliği içinde en ileri teknolojiye sahip çözümleri sundu. Netaş’ın, proje kapsamında uçtan uca çözüm sunarak, bankanın veri ve  iş sürekliliği merkezi altyapılarını tamamladığı ve bahsedilen veri merkezlerinin, ağ, sunucu, depolama, sanallaştırma, veri güvenliği tasarım ve kurulumlarını gerçekleştirdiği belirtildi. Odeabank’ın sistemlerinin 7/24 bakımını da üstlenen Netaş’ın, ayrıca veri merkezlerinin işletilmesine dış kaynak kullanımı ile katkıda bulunduğu açıklandı.

Bankanın teknolojik yatırımlarıyla ilgili konuşan Odeabank İş Çözümleri, Direkt Bankacılık ve İşlem Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı Tayfun Küçük, “Her müşterimizin kendisini özel hissedeceği bir anlayışla hizmet vermek üzere teknolojiye yatırımlarımızı sürdürüyoruz. Netaş, Odeabank’ın teknolojik farklılığını ortaya koyma konusundaki çalışmalarına verdiği destekle, çözüm ortağı kavramının ötesine geçerek iş ortağımız haline geldi. Netaş’ın sahip olduğu deneyim, işlerin planlanan sürede bitirilmesinde ve sistemin beklendiği ölçüde işler hale getirilmesinde büyük rol oynadı. Ayrıca Netaş’ın Intertech ile daha önce çalışmış olması da  projenin başarısına katkı sağladı. Dahası, tüm şubelerde, ürünlerin, donanımların, PC’lerin, ağ cihazlarının, kablolamanın, yazıcıların, tarayıcıların ve diğer çevre birimlerinin tamamının temini ve kurulumu Netaş tarafından gerçekleştiriliyor. Kısacası açılan her yeni Odeabank şubesinde, yazılımdan en alt katmana kadar Netaş’ın emeği var...” dedi.

Netaş CTO’su Necmi Ön ise “Bankacılık sektörünün temel bileşenlerinin başında bilgi ve iletişim teknolojileri altyapısı yer alıyor. Bu sektörde ne kadar güçlü ve ileri bir teknolojiniz varsa, sunduğunuz hizmetlerde o derece fark yaratabiliyorsunuz. Biz bu kapsamda Odeabank ile yakın işbirliği içinde, çok uyumlu ve verimli bir çalışma süreci geçirdik. Odeabank’ın beklenti ve ihtiyaçlarını en doğru şekilde tespit ederek, donanım, ses ve veri iletişimi ile veri güvenliği altyapısı konusunda en ileri teknolojiye sahip çözümleri bir araya getirdik. Bankanın genel müdürlük ve tüm şubelerindeki BT altyapısının donanım tedariği ve kurulumunu, planlanan zamanda ve kusursuz bir şekilde tamamladık. Ancak elbette ki önemli olan, tüm bu sistemlerin, Odeabank için en verimli ve kendi müşterilerine değer yaratacak şekilde, uyum içinde ve sorunsuz çalışabilmesi... Netaş’ın farkı da bu noktada ortaya çıkıyor. Finans sektöründe sahip olduğumuz birikim, uçtan uca çözüm sunabilme yetkinliği, danışmanlık ve satış sonrası destek hizmetlerimizle bu farkı yaratabildiğimiz inancındayız. Her zaman yanında olacağımız Odeabank’a başarılar diliyoruz.” diye konuştu.

Odeabank Bütünleşik İletişim Projesi

Projeyle birlikte, oluşturulan iletişim ağı sayesinde, bireylerin ve sanal çalışma gruplarının dinamik olarak bir araya gelerek, daha etkin bir ekip çalışması sağlanması, karar verme süreçlerinin kısalması, mobil çalışanların, istedikleri zaman ve istedikleri yerden, ihtiyaç duydukları bilgilere kolaylıkla erişebilmesi hedefleniyor.

Çalışanların tüm mobil (tablet, akıllı telefon, notebook) cihazlarla, PC'lerle, masaüstü telefonlarla ve oda tipi video konferans cihazlarıyla, görüntülü iletişim kurabileceği altyapı ile Odeabank, proje müşteri memnuniyetini artırmayı hem de iç kaynakları daha etkin kullanmayı hedefliyor. Cisco’nun çağrı merkezi çözümüyle entegre çalışan “Netaş Wall Board” isimli özgün yazılım da sistem dahilinde kullanılıyor.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics