Genel 07 ŞUBAT 2014 / 14:52

Olimpiyatlarda teknoloji hakimiyeti

Sochi XXII. Kış Olimpiyatları ve Paralimpik Kış Oyunları başlıyor. Soçi, sadece yedi yıl içerisinde ileri bir teknoloji merkezine dönüştü. Ve bu kent, tarihin teknolojik açıdan en gelişmiş Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları’na ev sahipliği yapacağı beş haftaya aşkın bir sürece boyunca dünyanın merkezi olacak.7-23 Şubat 2014 tarihleri arasındaAtos’un olimpiyat deneyimi ve uzmanlığında gerçekleşecek organizasyon, 900 sunucu, 1000’den fazla ağ ve güvenlik cihazı, 6500 bilgisayar ve 12 yeni spor karşılaşmasıyla bugüne kadar düzenlenmiş en kapsamlı ve en dijital kış oyunları mücadelesi olacak.

Atos, Sochi’de gerçekleşecek 26 olimpiyat ve paralimpik oyunlar için tasarlanan teknoloji laboratuvarında her bir yarış için 70 adet test gerçekleştirdi. Böylece toplamda 100 bin saatlik test Atos takımı tarafından tamamlandı.Olimpiyatların kusursuzluğunu hedefleyen Atos, aynı zamanda, oyunlar esnasında ortaya çıkabilecek 500 farklı senaryoya karşı tedbir hazırlıklarını gerçekleştirdi.

2002 yılından bu yana Uluslararası Olimpiyat Komitesi’nin resmi bilişim teknolojileri ortağı olan Atos, Rusya’daki bu büyük organizasyon için gün sayıyor. 7-23 Şubat 2014 tarihleri arasında gerçekleşecek Sochi XXII. Kış Olimpiyatları ve Paralimpik Kış Oyunları’na sayılı günler kaldıkça heyecan da artıyor. Oyunların bilişim teknolojileri ortağı olan Atos’un olimpiyat deneyimi ve uzmanlığında gerçekleşecek organizasyon, 900 sunucu, 1000’den fazla ağ ve güvenlik cihazı, 6500 bilgisayar ve 12 yeni spor karşılaşmasıyla bugüne kadar düzenlenmiş en kapsamlı ve en dijital kış oyunları mücadelesi olacak.

Yedi ayrı dalda, toplam on beş kış sporunun yer alacağı 2014 Kış Oyunları için 70 IT uzmanından oluşan Atos takımı, Haziran 2012’den bu yana Sochi’de çalışmalarını sürdürüyor. 25.000 kişinin başvurabileceği gönüllü portalı ise geçen yıldan bu yana başvurulara açık. Atos takımı, tüm teknolojik altyapı ve sistemlerini yönetirken, testlerini de tamamlıyor. 220.000 kişilik akreditasyon süreci de yine Atos tarafından yönetiliyor.

Atos’un sunduğu IT hizmetleriyle ilgili konuşan Sochi 2014 Başkanı Dmitry Chernyshenko da, Sochi 2014 Kış Oyunları’nın bugüne kadar gerçekleşmiş en dijital olimpik oyunlar olacağını vurguluyor.“Bu muhteşem organizasyonda, olimpiyatların dünya çapındaki bilişim teknolojileri ortağı Atos ile çalışmaktan dolayı çok mutluyuz” diyen Chernyshenko, “Atos bu konudaki üstün deneyimini ve bilgi birikimini Sochi’de de kullanacak olması bizim için çok önemli” açıklamasını yapıyor.

Atos Büyük Organizasyonlar ve Olimpik Oyunlar Iberya CEO’su Patrick Adiba ise “Sochi 2014 Olimpik ve Paralimpik Kış Oyunları teknolojik altyapısının hazırlıklarına uzun süre önce başladık. Atos takımı olarak, Sochi’de de başarılı bir organizasyon sunmak için elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz” diyor.

 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics