Genel 13 MART 2018 / 10:12

Oracle bulut güvenliği firması olan Zenedge'i bünyesine kattı

Oracle, bulut güvenlik firmalarından biri olan Zenedge firmasını satın aldığını açıkladı. Zenedge kritik bulut ve hibrit barındırma sistemleri için aktif olarak güvenlik çözümleri üretiyor.

Oracle müşterileri, artık  Zenedge’in Web Uygulama Güvenlik Duvarı (WAF), DDoS saldırılarının etkilerini azaltmaya yarayan ürünlerini kullanarak, uygulama, ağ, veritabanı ve API’lerini zararlı internet trafiğinden kendini koruyabilecek. Yapay zekâdan güç alan Zenedge ürünleri, global çapta 800 binden fazla internet ağı saldırılarına karşı kullanıcıları savunuyor.

Oracle, Zenedge’le modern güvenlik tehditlerine çözüm aramaya başlıyor

Oracle’ın Zenedge’i satın almasıyla Oracle’ın  bulut altyapı ve alan adı sistemi yeteneklerini, mevcut güvenlik hizmet ve ortaklıklarını genişleterek, yenilikçi uygulama ve ağ koruma özellikleriyle hizmet vermeyi amaçlıyor. Satın almayla Oracle ve Zenedge kurumlara bulut hizmetlerinin performans, fiyat, kontrol ve güvenlik gibi faktörlerinden ödün vermeden Oracle’ın genişletilmiş bulut altyapısını platformunu kullanmalarını sağlayacak.

Yapılan anlaşmaya ilişkin görüşlerini paylaşan Oracle Ürün Geliştirmeden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Don Johnson, modern güvenlik tehditlerinin çözümlerinde Zenedge ürünlerinin kendilerini tamamlayacağını söylüyor. Zenedge CEO’su Yuri Frayman ise ürünlerini kullanan müşterilerin WAF ve DDoS saldırıları ve zararlı internet sitesi trafiğinin etkilerini azaltma ile sayfa yükleme sürelerinin iyileştirilmesinde yüzde 99-yüzde 99,75 oranlarında fayda sağladıklarını ifade ediyor.

Oracle'ın Zenedge'i satın alma hamlesi müşterilerine daha iyi kaliteli çözümler sunmak ve yenilikçi hamleler yaparak ileriye dönük iş çözümleri gerçekeştirmek için olumlu hareket olarak değerlendirebiliriz.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics