Genel 18 OCAK 2017 / 14:01

Oracle, Kuzey Amerika ve EMEA’daki üç yeni bölge ile bulut hizmetlerini tüm dünyada genişletiyor

Mühendislik ve altyapı alanındaki kapsamlı yatırımlarıyla bulut müşterilerine yönelik taahhüdünü sürdüren Oracle, bugün önümüzdeki altı ay içinde üç yeni bölgeyi devreye alma planlarını duyurdu. 

 

Oracle’ın bulut stratejisi dahilinde bu bölgesel genişlemesi kapsamında Reston-Virginia, Londra- İngiltere ve Türkiye yer alacak. Bu üç yeni bölgenin 2017 yılının ortalarında devreye girmesi bekleniyor. Bu genişleme ile de birlikte Oracle, global 29 Bölgesi ile beraber son 24 ay içinde bulut platformunun bölgesel varlığını iki katına çıkarmış olacak. Diğer ilave bölgelerin ise 2018 yılının ortalarına dek Asya-Pasifik, Kuzey Amerika ve Ortadoğu’da devreye alınması planlanıyor.   

 

Oyunun kurallarını değiştirebilen uygulamalar geliştirmek, kurmak ve hayata geçirmek ve işleri açısından kritik iş yüklerini düşük gecikmeyle ve yüksek erişilebilirlik ile kullanılabilir ve güvenli bir bulut ortamında çalıştırmak için her geçen gün daha fazla sayıda kuruluş Oracle’ı tercih ediyor. Bugün 195 farklı ülkeden müşteriler, en zorlu uygulamalarını Oracle Bulut Platformu üzerinde çalıştırıyor. 

 

“Oracle, birçok farklı müşterinin iş yükünün ihtiyaçlarını karşılayabilen ve en çok farkı yaratan Bulut Platformu’nu geliştirmeye kendisini adamış durumda,” diyor Oracle Bulut Platformu’nun geliştirilmesinden sorumlu başkan yardımcısı Deepak Patil. “Bu bölgesel genişleme, küresel çapta büyük ölçekli bir bulut platformu lideri olmaya devam edebilmemiz için gereken mühendislik ve sermaye yatırımlarına yönelik taahhüdümüzü ortaya koymaktadır.”

 

Oracle’ın planladığı yeni bulut bölgelerinin her biri en az üç adet yüksek bant genişliği ve düşük gecikmeye sahip tesisten, diğer bir deyişle Kullanılabilirlik Etki Alanları’ndan (AD’ler) oluşacaktır. Bu AD’ler, birbirlerinden birkaç mil uzaklıkta konumlandırılacak olup tamamen arıza bağımsız bir şekilde çalışacaklardır. Bu benzersiz ve farklılık yaratan yaklaşım sayesinde Oracle müşterilerinin en zorlu bulut uygulamaları için bile en üst düzeyde arıza koruması ve kullanılabilirlik oranı sunulabilmektedir. Kullanılabilirlik Etki Alanları, Oracle Bulut Platformu ile entegre bir yapıya sahip olduğundan, kullanılabilirlik etrafında şekillenen karmaşık mimari konularda karar vermeyi kolaylaştırmaktadır.

 

“Oracle’ın Bare Metal Bulut ürününün hızı ve fiyatı kullanıcıların tercih sebebi oluyor. Bu sayede dünyanın dört bir yanında işlerimizi büyütebiliyoruz,” diyor YellowDog İcra Kurulu Başkanı Gareth Williams. “EMEA’daki bu yeni bölgeler sayesinde YellowDog’dan sadece süper hızda, süper güvenlikte ve yüksek kullanılabilirlik oranına sahip bulut hizmetlerini değil, aynı zamanda olağanüstü düşük gecikme oranıyla hizmet isteyen Avrupa’daki müşterilerimize daha gelişmiş bir hizmet sunabileceğiz.”

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics