Genel 31 EKİM 2013 / 17:46

Panasonic Viko'yu satın aldı

Panasonic' ten Türkiye'de Viko' yu satın aldı.Satış işlemi iki firma tarafından yapılan açıklamalarla duyurdu. Panasonic' in belgelerine göre, Cahit Durmaz ve Ali Dağbaşı' nın sahibi oldukları Viko geçtiğimiz yılın sonunda toplam 248 milyon TL değerindeydi. Panasonic' in 460 milyon dolar ödeyerek Viko' nun yüzde 90 hissesini satın aldı.  720 çalışanıyla Türkiye' nin en büyük şirketleri listesinde 31. sırada yer alan Viko, 70 ülkeye ithalat yapıyordu.

Panasonic bu satın alma ile birlikte Türkiye'yi bir üs haline getirip, Viko'nun marka bilinirliği ile özellikle Orta Doğu, BDT, Avrupa ve Afrika pazarlarında büyümeyi hedefliyor.

 
YORUMLAR
kenan kılıç 13 KASIM 2013 / 20:44 0 0
Ahmet beye katılıyorum; piyasadaki birçok Avrupa menşeili markaya göre düşük kaliteli; agresif satış pazarlama ve reklam yöntemleriyle mevcut ürünleriyle ulaşabileceği yerin çok daha üzerinde bir başarı yakalamış bir firma, Japonlar hem kaliteyi düzeltecek, daha önemlisi etik rekabet kurallarını uygulayacaktır diye ümit ediyorum..
Okan Bağcı 08 KASIM 2013 / 08:59 0 0
34 yıllık geçmişi olan, düne kadar %100 yerli bir firma, bu güne kadar inovatif yaklaşımlarıyla sektöre farklı bir soluk getirmeyi başarmış, yenilikçi, ödül alan tasarımlarıyla dünya devi olan rakiplarine göz dağı vermiş ve bu güne kadar bu firmalara kendi ülkesinde pazar payından hep daha fazla pay alarak bu rakiplerinin arkalarına aldıkları global güçleriyle başarıyla rekabet edebilen ve bu bilinçle hareket eden, dünya devlerinin iştahını kabartan ve bir dünya markasına satılan bir firmanın ürünleri nasıl kalitesiz olabilir??
Sanırım başka bir markayla karıştırdınız.
Ahmet Ergün 06 KASIM 2013 / 22:54 0 0
Ürünleri çok kalitesizdi. Reklamla markalarını büyüttüler. Umarım Japonlar birazcıkta olsa kalitesini düzeltip markayı adam ederler.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics